Андрій Проценко: «Зимовий сезон почну турнірами у Чехії»

252
Один з лідерів збірної України й один з найсильніших стрибунів у висоту в світі Андрій Проценко завершив другий навчально-тренувальний збір у період міжсезоння. Про підготовку до сезону, плани на нього і перші змагання, на яких він виступить у 2018 році, Андрій розповів читачам сайту ФЛАУ.

 
Минулого літа ви нарешті виступали, не відчуваючи такого дискомфорту від травм, як це було в олімпійському сезоні. Як почуваєте себе зараз, чи вдалося пройти останні місяці підготовки без ушкоджень?
 
Минулого сезону травми дійсно відпустили, нічого не боліло. Але після його закінчення почало турбувати коліно. З чим-з чим, а з колінами у мене зазвичай проблем не було. Ми зробили МРТ і з’ясувалося, що проблема з меніском. Після цього почав тренуватися у наколіннику. Лікарі кажуть, що потрібно взагалі скинути навантаження і повністю відпочити, щоб стало легше. Але ж нам потрібно тренуватися і готуватися до сезону.
 
До зимового сезону?
 
Поки що так, ми плануємо виступати взимку. Але основним, звичайно, буде літній сезон.
 
Наскільки проблеми з коліном заважають тренуватися?
 
Насправді, не можу сказати, що воно мене аж надто турбує. Я відчуваю цю проблему лише тоді, коли сідаю у повний присяд: наприклад, коли стрибаю у ньому в довжину. А щодо решти, то тренуюся в повному обсязі, не відчуваючи дискомфорту в коліні.
 
Ви вже провели два збори, а чи встигли бодай трішки відпочити?
 
Так, відпочивали ми у вересні. У жовтні почали поступово втягуватися у тренувальний процес, а в листопаді впродовж двох тижнів провели вже повноцінний збір у Португалії. А напередодні завершився наш другий збір – у Сумах.
 
Яку роботу проводите на даному етапі підготовки?
 
У Португалії було завантаження, виконали силову роботу, а в Сумах уже почали виходити на більш швидкісну роботу, працювали на вибух. Бігали той же спринт, а також почали потихеньку стрибати.
 
А як по відчуттям, якщо говорити про стрибкове тренування?
 
Непогано. Коли їхав на збір у Суми, дещо хвилювався, що там тверде покриття. Але ніби ні литкові м’язи, ні ахіллові сухожилля не турбують. Тому на даному етапі все досить непогано складається.
 
Коли ви говорили про плани на зимовий сезон, ви мали на увазі чемпіонат світу у приміщенні чи лише комерційні турніри?
 
Час покаже. Спочатку виступлю на кількох турнірах, і після цього вже буде видно, чи наближаюся я до нормативу. Якщо це буде так, тоді, звісно, буду прагнути його виконати і виступити у Бірмінгемі. Але норматив високий (2,33 м), і якщо я відчуватиму, що не зовсім готовий, то ліпше раніше закінчити зимовий сезон і добре відновитися, щоб повноцінно підійти до літнього.
 
А чи відомо, на яких турнірах виступите взимку?
 
Наприкінці січня стрибатиму на двох турнірах у Чехії: 27 січня у Густопече і 30-го у Тржінеці. Про змагання в Україні поки що нічого не можу сказати, оскільки ще не планували. Як, власне, й інших міжнародних стартів. Усе буде залежати від моїх виступів у Чехії. Якщо все складатиметься добре і я бачитиму, що можу штурмувати норматив на чемпіонат світу у приміщенні або в найкращому випадку виконаю його, то, звісно, буду відбиратися і брати участь у чемпіонаті України в Сумах. Життя покаже.
Попередня статтяАліна Цвілій та Андрій Ковенко виграли змагання Голубничого
Наступна статтяВладислав Мазур: «Думали, що на зборі в Анталії буде добре, але щоб настільки!..»