Тетяна Мельник: «Не кожен спортсмен може підтримати так, як мій чоловік»

379
Минулий сезон став справжнім випробуванням для фіналістки Олімпійських ігор у складі естафетної команди 4х400 метрів Тетяни Мельник. Перелом, операція, надзвичайно нервовий відбір на чемпіонаті України у Кропивницькому… Проте завдяки силі волі атлетки та професіоналізму і підтримці тренера Мельник все ж зуміла потрапити до складу естафетної команди 4х400 метрів і на молодіжний чемпіонат Європи, де виграла бронзову медаль, і на чемпіонат світу.

 
А чи не найщасливіша поки що подія у житті Тетяни сталася вже після закінчення сезону – у вересні вона вийшла заміж за свого коханого Сергія.
 
– Весілля і все, що з ним пов’язане, було надзвичайно щасливим моментом мого життя. Сьогодні емоції, звісно, вгамувалися, а особисте життя у повному порядку, – розповідає Тетяна Мельник. – Ми вже готуємося до нового сезону, ставимо перед собою нові завдання. Мій чоловік не пов’язаний зі спортом, але він мене повністю розуміє. Не кожен спортсмен може так підтримати, як Сергій.
 
Під яким прізвищем нам тепер шукати вас у стартових і підсумкових протоколах?
 
Я поки що не змінювала його, тому у всіх протоколах, принаймні на найближчий час, залишуся Тетяною Мельник.
 
Підготовку ведете до зимового чи відразу до літнього сезону?
 
До зимового. Буду намагатися відібратися до складу команди не лише в естафеті, а й індивідуально. Але це ми плануємо, а як воно буде… От влітку думаємо знову спробувати бігти 400 метрів з бар’єрами. Останнім часом у мене з ними не дуже складається. Можливо, цього сезону нарешті все знову стане на свої місця.
 
Естафета, звісно, в пріоритеті: у нас дуже хороші шанси, завжди збираються сильні дівчата. Навіть якщо хтось пропускає сезон, склад сильний і з ним можна, як мінімум, потрапляти у фінал.
 
Де ви готуєтеся до сезону?
 
Ми весь час були у Києві. Щоправда, чотири дні були в Сумах, але повернулися звідти, оскільки для тренувань на даному етапі підготовки та доріжка нам зовсім не підійшла. Віражі хороші, але покриття… У мене після операції, яку робили в квітні, коліно це все дуже відчуває. Був високий ризик травмуватися. Коли ми повернулися, манеж на «Березняках» ще був закритий на реконструкцію, тому тренувалися на «Лісовій».
 
У вас дуже відомий і висококваліфікований тренер – Володимир Федорець. Які особливості роботи з ним?
 
Володимир Андрійович дуже добре розуміє мене психологічно. А ще у нього надзвичайно професійний підхід. На Олімпійських іграх я була без тренера, але він написав мені план тренувань на місяць і, зокрема, вказав у ньому: «Цей день у тебе може бути адаптаційним, можеш відчувати сонливість». І так і було, він наче у воду дивився! Він настільки знає підхід до кожного…
 
Я досить допитлива, завжди цікавлюся, навіщо ми робимо ті чи інші вправи, навіщо вони нам потрібні саме на даному етапі підготовки. І Володимир Андрійович завжди відповідає на будь-які запитання, все пояснює. Він може ночами не спати, продумувати наші тренування, кому і що потрібно зробити саме зараз.
 
Якщо взяти минулий сезон, коли у мене був перелом, операція, то саме Володимир Андрійович зміг мене за два тижні «зібрати» і зробити все для того, щоб я виступила на молодіжному чемпіонаті Європи. І далі вже пішло. Якби не він, я б, мабуть, пропускала весь сезон.
 
Можна сказати, що він саме той тренер, який хоч і у віці, але продовжує розвиватися?
 
Так! Ці слова саме про нього.
 
Вже знаєте свій змагальний календар на зиму-2018?
 
Починатимемо з «Різдвяних стартів» у Києві. Пробіжу 400 метрів, плюс для себе ще 200. А вже після них будемо дивитися, чи виїжджати на змагання за кордон у разі наявності хорошого результату, чи сконцентруватися лише на українських турнірах.
Фото з особистої сторінки Тетяни Мельник у Facebook
Попередня стаття600 учасників львівського Фестивалю бігу
Наступна статтяАндрій Каратєєв – в прямому ефірі на Радіо «Ера»