Ольга Саладуха: «Цієї зими в пріоритеті – домашні змагання, на яких і відбиратимуся в Бірмінгем»

400
Чемпіонка світу та бронзова призерка Олімпійських ігор з потрійного стрибка Ольга Саладуха півроку не виходила в сектор. І ось минулого тижня у Києві вона взяла участь в традиційних змаганнях «Різдвяні старти». Поки що – в стрибках у довжину, які без проблем виграла з результатом 6 м 19 см.
 
– Цей старт – це розминка перед потрійним стрибком, чи цієї зими плануєте зосередитися саме на довжині?
 
– Ні, це просто тренування, підбір розбігу. В мене була велика пауза, востаннє я змагалася на початку липня на чемпіонаті України. Все-таки, пройшло вже півроку, потрібно входити в змагальну форму, пробувати розбіг, в тому числі на швидкості. Тому цей старт розглядала виключно як тренування.
 
– Як себе відчуваєте?
 
– Не погано. Перші три спроби були пристойні, але з невеликими заступами. У секторі була велика кількість учасниць, і через великі проміжки між спробами трошки, думаю, до фіналу всі встигли втомитися. Але що ми з тренером хотіли, те подивилися. Зрозуміли, над чим необхідно працювати далі.
 
– Коли змагатиметеся в потрійному стрибку?
 
– Скоріш за все це відбудеться на Кубку України.
 
– А як щодо чемпіонату України, в ньому стартувати плануєте?
 
– Можливо, адже комерційні старти співпадають з чемпіонатом України, а я знаю, що відбір на чемпіонат світу йде все-таки через національну першість. Тому для себе все-таки ставимо в пріоритеті Суми.
 
– Норматив на чемпіонат світу у приміщенні доволі серйозний – 14.30.
 
– Чесно кажучи, навіть не дивилася, який він. Але він завжди такий, тому що взимку на головних стартах скорочують кількість учасників, щоб додати змаганням видовищності. Я вважаю, що це правильно.
 
– Отож, на Бірмінгем відбиратися плануєте?
 
– Так, амбіції на чемпіонату світу у приміщенні великі. Я у Бірмінгемі зазвичай показую гарні результати. Якщо не помиляюся, я там встановила рекорд змагань. Там класна арена, гарне покриття. Хотілося б туди повернутися.
 
– З Бірмінгемом у України в вашій дисципліні пов’язані ще одні приємні спогади. Там у 2003 році також проходив чемпіонат світу у приміщенні, і Інеса Кравець тоді здобула нагороду.
 
– Саме так, Інеса тоді виступала у стрибках у довжину.
 
– Окрім національних стартів і чемпіонату світу, де ми ще вас зможемо побачити цієї зими?
 
– На жаль, в IAAF World Indoor Tour цього року потрійного стрибка не має. А в програмі інших комерційних змагань він дуже рідко зустрічається, буквально на декількох турнірах. В Мадриді 7 лютого, але це фактично накладається на чемпіонат України. Також є ще старт в Стамбулі 20 лютого. Можливо, туди поїдемо, зробимо прикидку перед Бірмінгемом. А загалом цієї зими у нас в пріоритеті будуть домашні старти, в більш спокійній атмосфері.