Христина Стуй: «Нормативу на Бірмінгем завдячую Аліні Талай»

310
Головною подією легкоатлетичних змагань, присвячених пам’яті видатних тренерів Миколи Батруха та Бориса Юшка, став результат киянки Христини Стуй у бігу на 60 метрів. Христина перемогла з часом 7,27, що є нормативом на чемпіонат світу у приміщенні, який у березні відбудеться у Бірмінгемі. Нормативи на світовий форум цього року дуже високі, і Стуй стала лише восьмою українкою, якій він підкорився.
 
– Чесно кажучи, я чекала цього результату, – розповіла після фінішу Христина. – Ще заздалегідь планувала участь у цих змаганнях, налаштовувалася виконати на них норматив на чемпіонат світу.
 
– Поки що це просто норматив. З таким часом на щось серйозне в Бірмінгемі розраховувати буде складно. Відчуваєте потенціал ще пришвидшитися?
 
– Звичайно, з таким результатом чогось чекати на чемпіонаті світу не варто сподіватися навіть на потрапляння до півфіналу. Але наступного тижня я стартуватиму в Сумах на командному чемпіонаті України, і я сподіваюся там поліпшити його.
 
– На скільки насиченим цей зимовий сезон буде у вас?
 
– Досить маленькі проміжки між змаганнями. Командний чемпіонат України 27-28 січня буде моїм наступним стартом. Після цього відновлюватимуся і готуватимуся до чемпіонату України, який відбудеться 9-11 лютого також в Сумах. Між ними – нічого.
 
– Вдалося відновитися після травми, яка вас непокоїла минулого року?
 
– Так, в мене був довгий період реабілітації. Я лікувала ногу, сідничний нерв, їздила для цього в Білорусію. Моя подружка Аліна Талай, у якої була така ж проблема, сказала мені: «Христя, приїжджай до мене в гості, я покажу тобі вправи». Вона цю проблему вилікувала тільки в США, куди часто їздить тренуватися. І, в принципі, саме Аліна допомогла мені впоратися з цією травмою.
 
… А ще на цих змаганнях вразила кількість і розмаїття учасників. Їх було декілька сотень, змагалися навіть 11-річні. Організатори, учні Миколи Батруха та Бриса Юшка – Сергій Копанайко та Сергій Бородін – приклали максимум зусиль, щоб старт вдався. Підготували численні призи, в тому числі і за рекорди Меморіалу. Отож, змагання вийшли вдалими у всіх відношеннях.
Попередня статтяНові імена: Артем Коноваленко
Наступна статтяВітаємо Людмилу Джигалову з днем народження!