Україна – у першій трійці на міжнародній матчевій зустрічі U20 у приміщенні

346
Збірна України посіла третє місце на міжнародній юніорській матчевій зустрічі з легкої атлетики у приміщенні, що 24-25 лютого відбувалася у Мінську.

 
Цього року участь у змаганнях взяли десять збірних. Переможцями стали іспанці (196 очок). Лише трьома очками їм поступилися господарі матчу білоруси. У українців 186 очок.
 
 
У другий день змагань українські легкоатлети показали такі результати:
 
ПЕРШЕ МІСЦЕ. Фіналістка юнацького чемпіонату світу Тетяна Кравченко у Мінську перемогла у змаганнях зі штовхання ядра. Найвдалішою для неї стала четверта спроба, у якій вона показала 14,76 метрів.
«Це хороший результат, однак я не дуже задоволена,– зізналася Тетяна Кравченко організаторам. – У перших трьох спробах не могла зібратися і відправляла ядро не так далеко, як повинна була. Четверта спроба принесла мені золото.
Конкуренція була дуже сильна. Дуже! Такої у мене ще не було».
 
ДРУГІ МІСЦЯ. 7,60 секунд і друге місце – такий результат виступу на дистанції 60 метрів Вікторії Ратнікової. Швидше українки дистанцію подолала лише іспанка Жаель Бесту (7,48 с).
«Змагання пройшли на «Ура!». Результат, звісно, не той, на який очікувала. Їхала у Мінськ за особистим рекордом, але цього разу не склалося,– коментує Ратнікова. – Матчева зустріч проходить чудово. Я б хотіла приїхати на неї знову, але вже не вийде по віку. Влітку у нас юніорський чемпіонат світу. Планую відібратися на нього».
 
Другу сходинку Україні приніс Артем Левченко. У секторі для штовхання ядра у заключній спробі він показав 19,28 метрів, поступившись лише фавориту змагань білорусу Дмітрію Карпуку (20,10 м).
«У заключній спробі я показав максимум, який зміг. Суперник у мене був один – Дмітрій Карпук. Хотів наблизитися до його результату. Встановив особистий рекорд. Моєю мотивацією стали рідні й близькі, я відчував їхню підтримку. Білоруси дуже гостинна нація, мені хочеться приїхати знову», – зазначив після виступу Левченко.
 
Олена Жмур розділила другу сходинку зі стрибків у висоту з іспанкою Клаудією Конте. Обидві подолали 1,75 метрів. Перемогла білоруска Карина Таранда (1,85 м).
«Конкуренція була хорошою. Мені дуже сподобалися змагання. Це був мій найкращий результат сезону, проте не особистий рекорд,  – говорить Жмур. – Мені сподобалося покриття у манежі. Я ще виступаю у юнацькій віковій категорії, тому, можливо, ще приїду на ці змагання».
 
Ще одне друге місце Україні принесла змішана естафетна команда 4х200 метрів у складі Вікторії Ратнікової, Мар’яни Шостак, Андрія Василевського і Ярослава Демченка (1.33,40 хв).
 
ТРЕТІ МІСЦЯ. Тисячні долі секунди визначили бронзового призера з бігу на 60 метрів з бар’єрами. На щастя для нас, вони були на користь українця Андрія Василевського. Його час – 8,102 с, а у турка Емраха Бозкурта – 8,109. Поза конкуренцією у цій дисципліні був іспанець Луіс Салорт (7,69 с).
Після фінішу Василевський зазначив, що дала про себе знати довга і складна дорога: «Їхали близько 12 годин. Плюс я ще був трішки після хвороби. По попередньому забігу можна сказати, що розпробував доріжку, покриття хороше. Міг вибігти на результат 8,01 секунди і скласти конкуренцію Емілсу Рюгумсу з Латвії, хіба трішки збився на четвертому і пятому барєрах». Василевський також відзначив заслужену перемогу іспанця.
 
Ще одне третє місце Україні приніс Данило Горбенко. У секторі для стрибків у довжину ввійти до першої трійки йому дозволив результат 7,15 метрів.
«Дорога була дуже довгою, але змагання все компенсували, – зазначив Горбенко. – Моя наступна матчева зустріч буде в Ізраїлі, готуюся до неї. Дякую моєму тренеру!»
 
Антон Мокряк розділив третє місце зі стрибків у висоту з турком Нуреттіном Ораном. Обидва атлети подолали 2,04 метри. «Абсолютно незадоволений виступом, адже мій особистий рекорд – 2,10 метрів. Це вже мій 11-й старт у сезоні і втома дає про себе знати», – пояснив Мокряк.
 
ЧЕТВЕРТІ МІСЦЯ. Анастасія Осокіна фінішувала четвертою з бігу на 60 метрів з бар’єрами. Її час – 8,86 секунд.
 
Четвертим став і Ярослав Демченко з бігу на 400 метрів (49,00 с).
 
П’ЯТЕ МІСЦЕ. Тетяна Палінкаш хоч і перетнула фінішну лінію на дистанції 2000 метрів з перешкодами сьомою (7.01,59 хв), у залік команді принесла очки як за п’яте місце. Перед українкою, зокрема, фінішували по дві представниці з Ізраїлю і Білорусі, у той час як в залік команд йшло лише по одному результату.
 
ШОСТІ МІСЦЯ. Впродовж двох днів тривали змагання семиборців. Україну у них представляв Владислав Жирний. Його сума за сім видів склала 4643 очка, що забезпечило йому шосте місце. У другий день він показав такі результати: 60 метрів з бар’єрами – 9,56 с, стрибки з жердиною – 4,10 м, 1000 метрів – 3.06,03 хв.
 
Шостим також був Андрій Авраменко з бігу на 60 метрів (7,20 с).
 
Владислав Коваленко фінішував сьомим з бігу на 2000 метрів з перешкодами (6.14,46 хв). Але оскільки участь у змаганнях взяли відразу два білоруси (й обидва фінішували перед українцем), а у командний залік йшов результат лише одного з них, то Коваленко приніс Україні очки саме як за шосте, а не сьоме місце.
 
СЬОМЕ МІСЦЕ посіла Юлія Скляр у секторі для стрибків у довжину (5,43 м). Зазначимо, що з шести спроб українки результативними були лише дві.
Фото (с)ФЛА Білорусі
За матеріалами ФЛА Білорусі
Попередня статтяУкраїна лідирує після першого дня міжнародної матчевої зустрічі U20 у приміщенні
Наступна статтяМарина Килипко побила рекорд України у приміщенні зі стрибків з жердиною