Бірмінгем-2018: український фінал і рекорд чемпіонату від Волша

278
Жіноча естафетна команда 4х400 метрів у складі Тетяни Мельник, Катерини Климюк, Анни Рижикової й Анастасії Бризгіної з третім результатом вийшла до фіналу чемпіонату світу з легкої атлетики у приміщенні, який триває у Бірмінгемі.

 
Після перших двох етапів українки трималися третіми – досить близько до команд Ямайки і Польщі. Отримавши паличку від Рижикової, Бризгіна, яка бігла заключний етап, відразу зайняла друге місце і намагалася обійти суперницю з Ямайки. Але і польки не відставали. Зрештою, на фініші першими все ж були ямайчанки (3.32,01 хв), українки другі (3.32,06 хв). Польки стали третіми у забігу, програвши нашим дівчатам одну соту секунди, проте змогли пройти далі за часом. Найшвидше дистанцію подолали американки, які виступали у першому забігу, – 3.30,54 хв.
 
Фінал жіночої естафети 4х400 метрів відбудеться 4 березня, у заключний день чемпіонату світу. Зазначимо, що до нього також пробилися команди Великої Британії й Італії.
 
***
 
Ольга Ляхова за підсумками першого кола з бігу на 800 метрів стала 11-ю з результатом 2.03,81 хв. Боротьбу у фіналі продовжать лише шість спортсменок, до числа яких українка, на жаль, не потрапила.
 
А серія масових дискваліфікацій у Бірмінгемі продовжується. Цілий забіг, як було напередодні, вже не знімали, проте ще одна з основних претенденток на перемогу змушена попрощатися з надіями на медаль. Цього разу це бронзова медалістка Олімпійських ігор кенійка Маргарет Вамбуі, яка бігла в одному забігу з Ляховою. Причиною знову став неправильний перехід доріжки.
 
***
 
 
***
 
У ранковій програмі чемпіонату світу розіграли два комплекти медалей. Українці у цих фіналах участі не брали.
 
Щось неймовірне відбувалося у секторі для штовхання ядра. Тут й інтрига, і надвисокі результати. Переміг з рекордом чемпіонатів світу новозеландець Томас Волш. З шістьох спроб результативними були три – перша і третя на позначку 22,13 метрів і неймовірна заключна на 22,31 м!
 
Німець Давід Шторль і чех Томаш Станек штовхнули ядро на 21,44 м. За другою кращою спробою (21,18 м і 21,12 м) Шторль випередив Станека і виграв срібну медаль. У чеха – «бронза».
 
Дарлан Романі з Бразилії у першій же спробі встановив рекорд Південної Америки у приміщенні (21,23 м), а у заключній ще й поліпшив його – 21,37 м. Він четвертий. Зазначимо, що за позначку 20 метрів ядро відправили десять атлетів, сім з яких показали результати вище 21 метра.
 
***
 
Чемпіонкою світу у приміщенні з потрійного стрибка стала Юлімар Рохас з Венесуели. Вийти на перше місце й очолити світовий топ-лист сезону їй дозволила п’ята спроба, у якій вона приземлилася на позначці 14,63 м. Кімберлі Вілльямс з Ямайки (14,48 м) й іспанка Ана Пелетейро (14,40 м) з особистими рекордами стали срібною і бронзовою медалістками відповідно.