Бірмінгем-2018: боротьба за естафету

317
У Бірмінгемі завершився чемпіонат світу з легкої атлетики у приміщенні.

 
Жіноча естафетна команда 4х400 метрів у складі Тетяни Мельник, Катерини Климюк, Анни Рижикової і Анастасії Бризгіної зупинилися у кроці від «бронзи» чемпіонату світу у приміщенні.
 
Українки фінішували п’ятими, проте через дискваліфікацію ямайської команди, яка перетнула фінішну лінію другою, піднялися на четверте місце – 3.31,32 хв. Британки піднялися на третю сходинку, але їхній біг був також не безгрішним. На передачі з першого на другий етап Ханна Вільямс наступила на п’ятку Катерині Климюк і «зняла» з неї шиповок. Тренерський штаб збірної України відразу після фінішу естафет подав протест, який задовольнили.
 
На якийсь час саме українки були третіми, але британці з таким рішенням не погодилися і подали протест на український протест. Цього разу рішення було вже на користь господарів змагань. Українки четверті, а у команди Великої Британії бронзові медалі.
 
Перемогли з рекордом чемпіонатів світу у приміщенні американки (3.23,85 хв). Польки з національним рекордом у приміщенні виграли срібні медалі (3.26,09 хв).
 
Зазначимо також, що збірну Ямайки було дискваліфіковано згідно з правилом 218.4. Згідно з ним, атлетки повинні бути розставлені суддею у відповідності до місць, які займають їхні команди перед заключним перед передачею віражем. Це положення не можна змінювати на початку зони передачі. Якщо хтось з атлеток не виконує це правило, їхню команду дискваліфікують.
 
***
 
Марина Бех з результатом 6,37 метрів стала десятою зі стрибків у довжину. Чемпіонкою світу у приміщенні з найкращим результатом сезону у світі стала сербка Івана Шпановіч (6,96 м).
 
***
 
Чоловіча естафетна команда Польщі 4х400 метрів стала чемпіонами світу зі світовим рекордом у приміщенні – 3.01,77 хв. У складі рекордсменів бігли Кароль Залевські, Рафал Омелько, Лукаш Кравчук і Якуб Кржевіна.
 
Другими фінішували американці (3.01,97 хв). Призову трійку з національним рекордом у приміщенні замкнули бельгійці (3.02,51 хв).
Попередня статтяБірмінгем-2018: два фінали у заключний день чемпіонату світу у приміщенні
Наступна статтяПовернення української делегації з чемпіонату світу з легкої атлетики у приміщенні