Метальна серія набирає обертів

206
Минулого тижня у Новій Каховці відбулися другі з шести запланованих цього року Всеукраїнські змагання з метань, присвячені пам’яті Заслуженого тренера України Юрія Піскунова. Своїми враженнями від старту поділився головний тренер збірної України з метань Максим Островський.
 
– Нова система розподілу коштів на підготовку спортсменів вже приносить свої плоди, – розповідає пан Островський. – Перед цими змаганнями у Новій Каховці під керівництвом старшого тренера збірної України з метань Ярослава Чмира проводила централізовану підготовка група атлетів. 22-річний Володимир Мисливчук з Рівненщини вже вийшов на особистий рекорд у метанні молоту – 74.43. Це вже є нормативом на чемпіонат Європи. Хтось може сказати, що це був не дуже статусний старт. Але ми домовилися, що він має підтвердити цей результат ще на низці змагань. Усього одним сантиметром поступився Володимиру Сергій Регеда з Київщини. Якщо взяти до уваги ще Гліба Піскунова, який у Новій Каховці через хворобу не виступав, але на початку березня на Кубку Європи в Португалії показав високу готовність, то загалом маємо плеяду молодих молотобойців. І це дає нам підгрунтя розраховувати, що у даній дисципліні ми будемо представлені на чемпіонаті Європи максимальним складом – трьома учасниками. Ну і не просто учасниками – стоїть завдання по-максимуму проявити себе й у Берліні.
 
Те ж саме можу сказати про жіночий молот. Добре прогресує Ірина Климець (на фото – в центрі) – 72.44, новий особистий рекорд. Під керівництвом Ярослава Чмира вона підправила техніку, і цього року цілком може вийти на результати 73-74 метри. Наприкінці квітня у Білорусі проходитиме Меморіал Шухевича, і там перед нею стоїть завдання підтвердити новокаховський показник.
 
Ще хочу відзначити 16-річного місцевого атлета Данила Федорова, який показав високий результат в метанні 5-кілограмового молота у юнацьких змаганнях – 80.07. Наразі він є кандидатом на участь у Всесвітній Гімназіаді. Дуже добре, що в цій віковій групі у нас висока конкуренція, адже є ще Богдан Потрус та Михайло Кохан. Це спонукає атлетів до розвитку, і боротьба за путівки на юнацький чемпіонат Європи та Юнацькі Олімпійські ігри буде захоплюючою.
 
В штовханні ядра цілеспрямовано йде до виконання нормативу на чемпіонат Європи сумчанин Ігор Мусієнко. У Новій Каховці він встановив рекорд Сумщини (19.67), але є ще багато над чим працювати. Його головний конкурент на внутрішній арені, досвідчений Віктор Самолюк стабільно показує 19 метрів. З’явився у нас молодий Артем Левченко з Харківщини, який цього сезону вже має 19.28 (6 кг) і норматив на юніорський чемпіонат світу. Зараз ми його запрошуємо на підготовку до Кам’янця-Подільського, де він також наприкінці місяця виступить на наступних Всеукраїнських змаганнях з метань і покаже свої перспективи подальшого розвитку.
 
Словом, з’являється плеяда спортсменів, але коли вони працюють розрізнено – результат гірший. Зрозуміло, що атлет високої кваліфікації має право вимагати індивідуальну підготовку, але при роботі в команді є додаткові стимули для розвитку. На жаль, є у нас деякі непорозуміння. Юні метальниці молоту Анастасія Солдатова та Юлія Шатохіна взимку під час роботи з Ярославом Чмирем продемонстрували свої лідерські якості, але зараз ми не можемо знайти спільної мови з їхнім особистим тренером. Я сподіваюся, що до кінця цього місяця ми розберемося, і дівчата повернуться до централізованої підготовки.
 
Щодо організаційної складової, то в Новій Каховці дуже помітне сприяння міського голови Володимира Коваленка. Ми вже другий рік проводимо там змагання – він усіляко підтримує метальників Херсонщини, виділяє призи. Результати місцевих атлетів – яскравий приклад того, коли влада зацікавлена в розвитку спорту. Також зараз ведеться робота щодо побудови сертифікованого сектору для метань на Новокаховській УСБ «Динамо».
 
Наступним етапом серії Всеукраїнських змагань з метань буде турнір на честь олімпійських чемпіонів Фаїни Мельник та Анатолія Бондарчука, який 26-27 квітня прийматиме Кам’янець-Подільський. За підтримки завкафедрою легкої атлетики Кам’янець-Подільського державного педагогічного університету Леоніда Гурмана там проводиться робота зі створення сучасного спеціалізованого метального поля для всіх видів метань. Минулого року до міста приїжджали президент ФЛАУ Ігор Гоцул та перший віце-президент ФЛАУ Володимир Рудюк. Досягнуто домовленостей щодо розвитку та сертифікації місцевого стадіону.
 
Я дуже сподіваюся, що для участі в цих змаганнях приїде велика кількість атлетів. На жаль, статус змагань – «Всеукраїнські» – не стимулює спортшколи відряджати на них атлетів, адже за них не нараховуються очки. І ми працюємо у напрямку, щоб перетворити нашу серію на Кубок України. Але ж не лише заради очок атлети змагаються. Це – етап підготовки, контролю. Спортсмен провів певну 3-4 тижні певну циклову роботу і має побачити результати, щоб надалі провести якусь корекцію. Також завдання наших Всеукраїнських змагань – щоб місцева влада бачила, що легка атлетика і, зокрема, метання – видовищний вид спорту. І виділяла на неї кошти. Цього року ми ввели до програми серії метання ваги у жінок і чоловіків. І якщо Ірина Новожилова старт в Мукачево пропустила, то в Новій Каховці виграла метання ваги з гарним результатом – 21.62 Я думаю, що цю дисципліну ми проводитимемо і надалі. Члени збірної України, які цілеспрямовано готуються до чемпіонату Європи, виступатимуть у ній до травня (бо потім піде робота іншої спрямованості). А далі вагу зможуть метати усі бажаючі, в тому числі і атлети ветеранської категорії. Знаю, вже є багато від них заявок. Це, вважаю, гарна складова підняття популяризації змагань.
Попередня статтяНе стало Миколи Мельниченка…
Наступна статтяВ Івано-Франківську відбулися курси Технічних офіційних осіб І рівня