Рекорди Київського півмарафону

244
22 квітня в українській столиці відбувся щорічний Київський півмарафон – 8th Nova Poshta Kyiv Half Marathon. На старт вийшли 11 000 учасників з 52 країн. А майже 25 000 глядачів заповнили вулиці міста, аби підтримати бігунів. Маршрут був вже традиційним і звичним: пролягав колом вздовж Дніпра, а старт і фініш спортсменів відбувався на Контрактовій площі.
 
Для України ця подія стала історичною – вперше на території нашої країни відбувся забіг IAAF Bronze Label (відзнака Міжнародної Асоціації легкоатлетичних федерацій). Такий статус гарантує проведення змагань на найвищому рівні з відповідністю світовим стандартам якості, безпеки і обслуговування. А головне – вперше на старт забігу в Україні вийшли представники еліти не лише українського, а й світового бігу. Подіями такого рівня на пострадянському просторі ще можуть похизуватися лише Рига та Мінськ. Перемогу з рекордними результатами відсвяткували представник Ефіопії Анбеса Ленчо у чоловіків та українка Вікторія Калюжна у жінок.
 
Беззаперечно, найцікавішою частиною 8th Nova Poshta Kyiv Half Marathon стали саме жіночі змагання на дистанції півмарафону. Зі старту в чільній групі лідерів були одразу три спортсменки: кенійка Маріон Джепкуруй Лімо, українки Вікторія Калюжна, Юлія Шматенко. На Трухановому острові лідерство захопила Вікторія, одразу за її спиною Лімо Маріон, Юлія ж відстала на 10-15 метрів. На заключній частині дистанції Вікторія Калюжна не просто нав’язала боротьбу кенійці Маріон Лімо, але й почала втікати від неї, що в результаті призвело до перемоги українки та оновлення рекорду траси за досить примхливої вітряної погоди! Отже, Вікторія Калюжна фінішувала першою з новим рекордом — 1:13.43, другою стала кенійка Маріон Лімо — 1:14.51, замкнула призову трійку Юлія Шматенко з часом 1:14.54.
 
«Задоволена, що сьогодні все так склалось, – поділилась з пресою Вікторія Калюжна, – адже ми з тренером готувались до цього старту цілеспрямовано. Була проведена високогірна підготовка в Туреччині. Для мене особисто ця перемога дуже важлива і цінна. Авжеж, я їхала показувати високий результат, але не думала, що виграю, приїхали дуже сильні іноземні суперниці, і наші українки теж зібрались дуже швидкі. Ще на забіганні на перший міст (Гаванський міст), я зрозуміла, що можу перемогти. Навіть на гірку я бігла впевнено і відчувала, що можу втікати від суперниць».
 
У чоловіків вся боротьба розігралась між представниками африканських націй. Минулорічний переможець та одночасно рекордсмен траси ефіоп Анбеса Ленчо (1:03.57) отримав гарного конкурента в обличчі кенійця Ніколаса Макау з високим особистим рівня 1:00.58. Фаворити перетнули позначку 10 та 15 кілометрів разом, і лише фінішна розбірка визначила переможця! Анбеса Ленчо переміг, і не лише оформив дубль, але й вдруге поспіль оновив рекорд траси! Відтепер орієнтиром на наступний рік буде 1 година 2 хвилини і 56 секунд. У кенійця Ніколаса Макау результат лише на 2 секунди гірше. Третім фінішував українець Роман Романенко (1:07.58).
 
Переможець та рекордсмен траси поділився короткими враженнями:
 
«Мені дуже подобається організація і взагалі Київський півмарафон, тож я планував оновити рекорд і цього року. Однозначно планую повернутись до Києва втретє! Більше того, думаю і про повний марафон в столиці України!»
 
Під час прес-брифінгу Ірина Ліщинська, спортивний директор Run Ukraine, розповіла, що Анбесо Ленчо був готовий бігти в межах години і однієї хвилини. Але корективи внесли проблеми з авіаперельотом, двічі затримували рейс, і Анбесі довелось чекати в Стамбулі півдоби, що не могло не відобразитись на формі атлета.
 
Однією з вимог отримання IAAF BRONZE LABEL є встановлення призових винагород для переможців та призерів змагань.
 
“Київський півмарафон 8th Nova Poshta Kyiv Half Marathon відкрив бігову лігу Run Ukraine Running League 2018. Цього року ми зібрали майже 11 000 учасників із 52 країн світу. Це рекордна кількість учасників за весь час проведення заходу. Призовий фонд цього року становив 242 300 грн, що на 100 тисяч гривень більше, ніж минулого року. Він був розподілений між п’ятьма першими фінішерами серед чоловіків та жінок в абсолютній першості, також додаткові премії отримали цьогорічні рекордсмени. Грошову винагороду отримали і ті учасники, які посіли перше, друге і третє місця в семи вікових категоріях серед чоловіків та жінок. Біговий рух у нашій країні розвивається – і біг стає каталізатором спортивного туризму”, – розповів генеральний менеджер Run Ukraine Дмитро Черніцький.
 
Взяти участь у події може кожен охочий незалежно від віку. Цього року найстаршим учасником 8th Nova Poshta Kyiv Half Marathon став 77-річний українець Олег Шетанков серед чоловіків з результатом 2 години і 36 хвилин. Участь таких спортсменів лише доводить, що жодних вікових перешкод для бігу не існує.
 
В рамках київського півмарафону традиційно проходить “Фандрайзинг марафон – 2018. Київ”. Його мета – збір коштів на підтримку проектів 15-ти благодійних фондів на платформі Української біржі благодійності та фонду Таблеточки. Збір коштів триватиме до 27 квітня включно.
 
А на дистанції 2 км в рамках 8-го Київського півмарафону відбувся благодійний забіг, учасники якого збирали кошти на обладнання кабінету реабілітації ДУ Інституту травматології та ортопедії НАМН України. Для повноцінної та швидкої реабілітації пацієнтів, що мають проблеми із суглобами (у тому числі і легкоатлети), потрібне належне сучасне обладнання, якого в цьому медичному закладі на сьогодні недостатньо.
 
Забіг 8th Nova Poshta Kyiv Half Marathon відкрив серію заходів Run Ukraine Running League 2018, що об’єднує сім бігових змагань у п’яти містах України. Наступний захід відбудеться 20 травня у Дніпрі.
Попередня статтяПредставлено елітних учасників Київського півмарафону-2018
Наступна статтяКросмени Хмельниччини відкрили літній легкоатлетичний сезон