Тренерський штаб збірної визначився з місцем передолімпійського збору

200
Наприкінці лютого президент ФЛАУ Ігор Гоцул та державний тренер України з легкої атлетики В’ячеслав Тиртишник побували в Японії, де ознайомилися з можливими місцями проведення передолімпійських зборів нашої легкоатлетичної команди перед Іграми-2020.
 
І ось зараз до України з візитом у відповідь прибула японська делегація представників префектури Нара – генеральний директор департаменту спорту та туризму Хітоші Масуда, директор департаменту спорту Коджі Міхара та провідний фахівець департаменту спорту Макі Морімото.
 
– Після повернення з Японії ми провели багато консультацій з тренерами та спортсменами, – розповідає В’ячеслав Тиртишник. – Показували їм привезені матеріали, ділилися враженнями, і дійшли висновку, що найкращим місцем для передолімпійської підготовки буде місто Касіхара у префектурі Нара.
 
Ми повідомили про своє рішення нашим японським колегам, і вони вирішили прибути до України з візитом у відповідь, щоб більш детально обговорити всі технічні моменти.
 
Одним з наших побажань було, щоб під час зборів з нами поруч не перебували суперники. Але японська сторона повідомила, що раніш за нас про підготовку в Касіхарі домовилася збірна Казахстану, і як альтернативний варіант запропонувала нам провести передолімпійський збір у столиці префектури – однойменному місті Нара. Проте ми все-таки вирішили зупинитися на Касіхарі. З казахстанськими легкоатлетами, думаю, не посваримося. А це місто компактніше за Нару, спокійніше, знаходиться в зеленій зоні, без промислових об’єктів та факторів, кі можуть відволікати. До того ж в готелі, на відміну від того, що в Нарі, є гарний великий спа-салон, яким спортсмени зможуть користуватися для відновлення в будь-який час. Окрім цього, температура в Касіхарі на декілька градусів нижча, ніж в Токіо, що також є перевагою.
 
Найважливіше, про що ми з Ігорем Гоцулом домовилися під час зустрічі з японцями в Києві, – це логістика переміщення атлетів зі зборів безпосередньо на Олімпійські ігри. Відстань від Касіхари до Токіо складає близько 500 км, і організація такого трансферу – справа складна (в тому числі і з точки зору проведення бюджетних коштів) і достатньо коштовна. Наші японські колеги зв’язалися з урядом Нари і повідомили, що вони повністю беруть на себе питання перевезення українських атлетів з тренувального табору в Олімпійське селище. А ми плануємо, щоб перед виступом наші спортсмени знаходилися в селищі якомога менше – приїжджали до нього буквально за два дні до змагань.
 
 
Отож, після узгодження всіх нюансів, японці мають найближчим часом надати нам остаточну відповідь стосовно місця нашої дислокації перед Токіо-2020. Також зазначу, існує велика ймовірність, що наші легкоатлети будуть там не єдиною українською командою. З ініціативи ФЛАУ в Мінмолодьспорту японські гості провели презентацію своєї префектури для представників інших видів спорту, вислухали їхні вимоги щодо умов завершального етапу підготовки до Олімпіади та обмінялися контактами для подальшого зв’язку.