Семінар для тренерів Миколаївщини та Херсонщини

222
25-26 травня у Миколаєві в рамках пілотної програми ФЛАУ з підвищення кваліфікації тренерів відбувся черговий науково-практичний семінар для тренерів та фахівців з легкої атлетики. В семінарі взяли участь 47 тренерів з легкої атлетики, які працюють у спортивних школах Миколаївської та Херсонської областей.
 
Тематика семінару була присвячена традиційним змаганням зі стрибків у висоту пам’яті Заслуженого тренера України Ігоря Ковпака.
 
На початку семінару виступили президент Федерації легкої атлетики Миколаївської області Анатолій Бугайов та керівник комплексної наукової групи збірної команди України з легкої атлетики Руслан Кропта.
 
Досвідом багаторічної підготовки спортсменів поділився Заслужений тренер України Геннадій Зуєв, якій розповів про власні методи побудови тренування, відбір і мотивацію спортсменів до високих досягнень, тестування та комплексний підхід у використанні швидкісно-силових вправ в підготовці спортсменів зі стрибків у висоту. Цікава розповідь супроводжувалась відеопоказом спеціальних вправ, які допомагають не лише розвивати рухові якості, але й техніку стрибків, спеціальні відчуття стрибка у спортсменів.
 
 
Індивідуальні аспекти розвитку витривалості у спортсменів були темою доповіді Олександра Еделєва, тренера з м. Херсон, кандидата наук з фізичного виховання і спорту. Зазначивши, що витривалість як якість необхідна спортсменам незалежно від їх спеціалізації, автор на прикладі власного досвіду виклав основні напрямки індивідуалізації підготовки спортсменів.
 
Цікава доповідь Олена Демидової розкрила проблематику медійності легкої атлетики як способу залучення дітей до занять нашим видом спорту і визвала жваву дискусію учасників семінару.
 
Практичний психолог Ганна Петрова, яка активно працює в комплексній науковій групі збірної команди, висвітлила особливості психологічної підготовки в роботі з дітьми на різних етапах їх розвитку та надала тренерам низку практичних рекомендацій щодо психологічного супроводу тренування.
 
Практична частина семінару була присвячена передзмагальній підготовці спортсменів.