Почалася робота над організацією проведення в Луцьку командного чемпіонату Європи-2019 з багатоборств

237
Керівництво Федерації легкої атлетики України – її президент Ігор Гоцул та генеральний секретар Михайло Медведь відвідали з робочим візитом Луцьк. Він був присвячений приємній події – початку роботи над організацією проведення у столиці Волині командного чемпіонату Європи-2019 з багатоборств (Суперліга), право приймати який вибороло місто минулого тижня. Легкоатлетичних змагань такого рівня не проводилося в Україні вже п’ять років!
 
– Необхідно створити оргкомітет, дирекцію, провести великий обсяг роботи, аби ці змагання пройшли на найвищому рівні, – розповідає Ігор Гоцул. – Представники провідних європейських країн, керівники ЄА та ІААФ, які прибудуть на чемпіонат Європи, мають отримати від візиту в Україну лише позитивні враження. Це і було предметом перемовин з керівництвом області, міста, ФЛА Волинської області. Готовність до якісної співпраці ми побачили від усіх сторін.
 
Ми дійшли спільної думки, що оргкомітет Командного чемпіонату Європи буде створено безпосередньо в Луцьку, і до нього увійдуть представники ФЛАВО, місцевих органів влади, структур, задіяних в організації чемпіонату. Наразі триває обговорення кандидатур, і найближчим часом буде затверджено склад оргкомітету, а також виконавчої дирекції змагань.
 
Також ми оглянули готелі міста, перевірили стан стадіону, інших об’єктів, які будуть задіяні під час чемпіонату. В більшості випадків ми залишилися задоволені побаченим.
 
– Чи відповідає кількість та «зірковість» місць в готелях Луцька вимогам, які висуваються до змагань такого статусу, як чемпіонат Європи з легкої атлетики?
 
– Обираючи змагання, на які можемо претендувати, ми враховували, що починати потрібно з достатньо «камерних» змагань. І чемпіонат Європи з багатоборств дуже для цього підходив. З одного боку – це дуже престижний і високого рівня старт. підходить, тому що з одного боку це дуже престижні і високого рівня змагання, з іншого – буде лише вісім команд, в кожній команді – по вісім атлетів. Тобто через достатньо невелику кількість учасників це не найскладніші змагання з точки зору організації. Тому наявних в Луцьку готелів цілком достатньо і за кількістю, і за якістю.
 
Що стосується стадіону – він потребуватиме невеликих косметичних змін. Ми обговорили, що саме і як має бути реалізовано в цьому сенсі, і оргкомітет чемпіонату Європи після початку своєї роботи затвердить вже детальний план підготовки, одним з аспектів якого буде і реконструкція «Авангарду».
 
– Куди гості командного чемпіонату Європи будуть прилітати?
 
– Основним аеропортом змагань визначено летовище Львова. Від нього до Луцька 130 км. Ми зустрічатимемо гостей, а також забезпечимо їм трансфер. Минулого року між містами було зроблено гарну дорогу, отож це буде цивілізована подорож. Також ми пропрацьовуємо варіанти зустрічі в аеропорту Києва. І ми, і легкоатлетичні команди з інших країн, коли подорожуємо світом, весь час стикаємося з проблемою доставки на змагання жердин. Далеко не всі літаки і не всі авіакомпанії можуть забезпечити їх транспортування. Тому ми додатково проробляємо опцію відправки жердин в аеропорт Бориспіль і перевезення їх потім в Луцьк.
 
З керівництвом області та міста також ми обговорили багато питань, пов’язаних з заходами гостинності для команд, які прибудуть в Україну. Приймаючи такі змагання ми маємо потурбуватися про це, щоб наші гості поїхали з максимально позитивними враженнями. Ми обговорили питання, поки що в першому приближенні, як максимально позитивно презентувати нашу країну, місто, область, показати гостям якісь цікаві речі. Також обговорювали питання залучення глядачів. Для нас це один з ключових моментів, оскільки Європейська Атлетика оцінює організацію проведення змагань за декількома компонентами, чи не найосновніший з яких – заповненість трибун. Всі наші зусилля з якісної організації можуть бути зведені нанівець, якщо «Авангард» пустуватиме. Отож ми чимало часу приділили обговоренню концепції заходів, направлених на те, щоб глядачі прийшли на стадіон, і їм там було цікаво. І перші кроки у цьому напрямку вже зроблені – під час перебування в Луцьку ми провели низку зустрічей зі ЗМІ, були гостями прямих ефірів на місцевих телеканалах. Серед жителів міста вже пішов розголос, що наступного року на них очікуватиме грандіозне спортивне свято!