Юрій Тумасов: «Командний чемпіонат Європи з багатоборств – знакова подія для України!»

10
Як ми вже повідомляли, нещодавно Європейська Атлетика (ЕА) надала Луцьку право прийняти наступного року командний чемпіонат Європи з багатоборств (Суперліга). Безумовно, це велика подія для української легкої атлетики. З захопленням цю звістку сприйняв перший президент ФЛАУ Юрій Тумасов. Юрій Микитович тривалий час був державним тренером СРСР з багатоборств, а тому для нього ці змагання – особливі.
 
– Дуже приємна новина, що ми виграли цей «тендер», – розповідає Юрій Тумасов. – А інакше, ніж «тендер», це не назвеш, адже країн, які бажають приймати в себе такі престижні змагання, як командний чемпіонат Європи з багатоборств, дуже багато. Це – визнання чудових організаційних здібностей нинішнього керівництва ФЛАУ, роботи, яку вона проводить, а також визнання славетних традицій українського багатоборства.
 
Цей вид в Україні завжди був розвинутий на дуже високому рівні. Ми були лідерами на теренах колишнього СРСР, наші багатоборці вигравали практично всі національні чемпіонати. Добилися великих висот на міжнародній арені. Свого часу навіть збірна УРСР вигравала Кубок Європи з багатоборств! А чого варті одні лише імена Олімпійських чемпіонів Миколи Авілова, Надії Ткаченко, срібного олімпійського призера Леоніда Литвиненка, а також Катерини Гордієнко, Наталі Грачової, Тетяни Шпак, Тетяни Шлапакової, Юрія Кутенка, Олександра Безрукова, Петра Денисенка, Олександра Канакі, останнього рекордсмена СРСР з десятиборства Олександра Апайчева, багатьох інших представників львівської, київської, одеської, дніпропетровської шкіл. Пізніше естафету у них перейняли Олімпійська чемпіонка-2008 Наталя Добринська, Анна та Олексій Касьянови. Було у нас чимало видатних наставників – Володимир Кацман, євген Сапронов, Леонід Гордієнко, Микола Коробка.
 
Дуже хотілося б, щоб українське багатоборство сьогодні повернуло ту силу та масовість, яка була за моїх часів. Тоді у складі збірної СРСР з багатоборств було до 60% українців. Щоб на національних змаганнях з багатоборств виступало не по 10 атлетів, а, як декілька десятиліть тому, по сто! Хочу нагадати ще один цікавий факт – раніш в усій легкій атлетиці змагання проводилися за багатоборною системою. Усі учасники заявлялися в декількох дисциплінах, а після цих змагань ще й виступали у своїх видах, і також їх вигравали. Наприклад, олімпійська чемпіонка з потрійного стрибка Інеса Кравець свого часу була чемпіонкою СРСР серед юнаків з піонерського багатоборства. А був ще Геннадій Близнєцов – успішний багатоборець та багаторазовий рекордсмен і чемпіон СРСР зі стрибків з жердиною, інші.
 
Дуже сподіваюся, що ця знакова для України подія стане поштовхом для нової хвилі у розвитку нашого багатоборства.