На Олімпійській базі в Конча-Заспі планується побудувати легкоатлетичний стадіон

20
Олімпійська база «Конча-Заспа» є знаковим місцем для українського спорту і легкої атлетики зокрема. Багато поколінь атлетів пройшло через неї, але останнім часом представники Королеви спорту все менше її використовують. Адже за низкою параметрів база і морально, і фізично не відповідає сучасним вимогам підготовки провідних легкоатлетів. Проте ФЛАУ не списує її з рахунків, і впродовж тривалого часу вела скрупульозну роботу, пов’язану з оновленням «Конча-Заспи».
 
В рамках цієї роботи було проведено багато консультацій, нарад, зустрічей за участю великої кількості фахівців. Інколи відлуння цих бесід доходило до громадськості, але, на жаль, та інформація не завжди відповідала дійсності. Зокрема точилися спекуляції щодо того, що замість легкої атлетики на базі буде культивуватися стрільба з лука, що не відповідало дійсності.
 
Логічним завершенням зусиль ФЛАУ стала нарада, яка сьогодні відбулася в Міністерстві молоді та спорту України за участю Міністра Ігоря Жданова, президента Федерації легкої атлетики України Ігоря Гоцула, президента Федерації стрільби з луку України Нестора Шуфрича, керівництва бази, фахівців Міністерства, інших спеціалістів. Зокрема, обговорювалася стратегія подальших дій, пов’язаних з розвитком бази саме в частині легкої атлетики і стрільби з лука.
 
– По-перше, – розповідає президент ФЛАУ Ігорь Гоцул, – на самому початку було відкинуто ідеї, які б зіштовхнули між собою наші два види спорту. Вони будуть розвиватися на базі паралельно, і стоїть завдання облаштувати сучасне стрільбище, яке відповідатиме всім вимогам для тренувань і змагань, а також побудувати тренувальний легкоатлетичний стадіон з усіма необхідними секторами.
 
Для цього потрібно внести зміни в земельний кадастр, щоб під стадіон до бази приєднати додаткову ділянку. Відповідні консультації з мерією Києва вже проведені, і міський голова Віталій Кличко підтримав ідею розвитку Олімпійської бази в Конча-Заспі, підтвердив свою готовність працювати над тим, щоб надати необхідну землю і реалізувати цю ідею.
 
Варто також відзначити дуже конструктивну позицію президента Федерації стрільби з лука Нестора Шуфрича, який не лише заявив, що його вид спорту ні у якому разі не буде йти всупереч легкій атлетиці, а й брав активну участь в перемовинах з містом щодо вирішення питання відведення землі. Ми цінимо таку його позицію і щиро за це вдячні.
 
Отож, Міністр молоді та спорту України прийняв наступне рішення – база працюватиме над тим, щоб легка атлетик та стрільба з луку були повноцінно представлені на її території, об лаштовані відповідні ділянки для тренувань та змагань. Відразу зазначу, – це не буде швидкий процес, оскільки йому має передувати рішення Київради про виділення землі. Але таку мету поставлено, і всі сторони будуть йти до її втілення. Зі свого боку і ФЛАУ продовжуватиме участь в цьому проекті і відстоювати інтереси легкої атлетики.