Євген Гуцол: «Спочатку готувалися у горах Вірменії, скоро вирушимо на польське середньогір’я»

255
Волинянин Євген Гуцол ще з минулого року має в своєму активі виконаний норматив на чемпіонат Європи-2018. Щоправда, лише на 400-метрівці (45,89), тоді як акцент він зараз робить на дистанції вдвічі довшій.
 
Новий сезон Євген розпочав на змаганнях «Kyiv Athletic Festival». Для старту обрав 400 метрів, і подолав їх з часом 47,36.
 
– Результат жахливий, – розповідає Євген. – Але, по-перше, готувався під 800 метрів, по-друге, нещодавно повернувся з високогір’я зі зборів. Тут стартувати не планував. Але коли дізнався, що проводитимуться ці змагання, вирішив пробігти 400 м, як контрольні. Особливих сподівань не було, але, звичайно, сподівався, що буде трохи швидше. Проте, як я вже сказав, основні задачі в мене на 800 м, та й дуже мало часу пройшло після спуску з високогір’я, лише 12 днів. Тому почуваюся не так комфортно, як коли я в формі. За декілька днів у Мінську на матчевій зустрічі бігтиму 800 метрів, тоді вже й будемо робити якісь висновки.
 
– Отож, головна мета на найближчий час – виконати норматив на 800-метрівці (1.47,60)?
 
– Так. Змаганнями в Києві я відкрив серію з п’яти стартів поспіль, ставив завдання відчути трохи швидкість. Ще залишилося чотири, з них мінімум три, а можливо й всі чотири, будуть на 800 метрів.
 
– А де на високогір’ї були?
 
– У Вірменії, на відомій ще з радянських часів базі Цахкадзор. Провів там з тренером три тижні. «Пришвартувалися» до вірменської збірної, яка також там була на зборах. Також використовували їхні можливості для відновлення – басейн, сауна, тренажерний зал.
 
– Тобто, з українців ви були там одні?
 
– Так, зараз же ми маємо можливість обирати – готуватися разом з усією командою, на централізованих зборах, або обирати місце збору на свій розсуд. Вирішили поїхати до Вірменії. Для середніх дистанцій гори – дуже важливий аспект підготовки. Невдовзі, після командного чемпіонату України поїдемо в Шклярськ (Польща), на середньогір’я. Там ще поруч зроблю два старти, потім залишуся і буду вже далі продовжувати підготовку до головних змагань сезону.
 
Фото – Олексій Кулівець, “Жорстка Атлетика”