У жовтні в Лазурному відбудеться відкриття легкоатлетичного стадіону

17
Днями президент ФЛАУ Ігор Гоцул та генеральний секретар ФЛАУ Михайло Медведь здійснили робочу поїздку до Херсонщини. Головною її метою була реалізація намічених проектів по відновленню там спортивної інфраструктури.
 
В цьому сенсі наразі основним об’єктом є пансіонат «Прибережний» в Лазурному, де ведуться активні роботи з облаштування тренувального стадіону з синтетичним полем та легкоатлетичними доріжками та секторами.
 
Поштовх розвитку цього проекту дав президент Федерації легкої атлетики АР Крим Андрій Ревуцький, який переконав власника пансіонату, бізнесмена Андрія Путілова в доцільності обрання вектору розвитку об’єкту в бік створення там умов для розвитку спорту. Після цього відбулися консультації з керівництвом ФЛАУ, Мінмолодьспорту, іншими експертами, в результаті яких було підготовлено концепт майбутнього центру: стадіон, необхідні умови для проживання, відновлення, додатковий функціонал, як от тренажерні, ігрові зали, щоб база була цілісною і відповідала сучасним вимогам.
 
 
Декілька днів тому Ігор Гоцул та Михайло Медведь підсумували перший етап його реалізації. Наразі вже повністю обладнане футбольне поле зі штучною травою, яке також буде необхідне нашим легкоатлетам, оскільки в підготовчий період багато робіт виконується якраз на такому покритті. Закінчуються роботи з облаштування основи під сучасне синтетичне легкоатлетичне покриття. У підсумку отримаємо невеликий тренувальний стадіон з чотирьома доріжками по колу і шістьома по прямій, що дозволить організовувати тренувальний процес з жовтня по травень, тобто в період підготовки збірної.
 
Завершення робіт заплановане на жовтень, тоді ж відбудеться його офіційне відкриття. Наразі оговорюється його формат і те, якими спортивними подіями будуть наповнені ці урочистості.
 
Також Ігор Гоцул та Михайло Медведь під час поїздки обговорили з керівництвом Херсону та області болісне питання щодо реконструкції стадіону «Кристал». Його поки що не вдається кардинально зрушити з місця через чисельні перепони, які в першу чергу лежать в площині взаємовідносин міста та області. Проте у планах ФЛАУ і далі наполегливо добиватися вирішення цього питання, адже один тренувальний стадіон не в змозі закрити проблеми всієї легкої атлетики Херсонщини.
 
Також було обговорено шляхи укріплення ФЛА Херсонської області, адже лише сильним місцевим федераціям до снаги повноцінно відстоювати інтереси легкої атлетики, в тому числі домогтися вирішення однієї з найскладніших проблем – розвитку інфраструктури. В результаті поїздки з’явилося декілька напрацювань, які найближчим часом будуть реалізовані після консультацій з активом херсонської ФЛА.