Ольга Аксьонова взяла участь у семінарі ЕА з жіночого лідерства

333
42 учасниці з 33 країн континенту зібралися наприкінці червня у Брюсселі, щоб взяти участь у семінарі з жіночого лідерства. Захід був організований Європейською атлетикою (ЕА), а серед учасниць була українка, керівник департаменту розвитку ФЛАУ Ольга Аксьонова.

 
Програма семінару тривала три дні. Відкрив її віце-президент ЕА Жан Грасіа, після чого слово передали жінкам, які займають керівні посади в легкоатлетичних структурах і академічних колах. Серед них голова жіночого комітету ІААФ Естер Фіттке, колишня віце-президент Федерації легкої атлетики Німеччини Дагмар Фрайтаг, член Ради ІААФ Сільвія Барлаг і член спільноти молодих лідерів ЕА Катрін Хайєрс.
 
«Подібні семінари дуже важливі, адже питання гендерної рівності на сьогодні одне з найактуальніших. У ФЛАУ йому приділяють багато уваги, внесли відповідні зміни до Статуту, створили комісію, тож інформація, яку обговорювали у Бельгії, була для нас дуже корисною, – розповідає Ольга Аксьонова. – Про те, як реалізовується політика гендерної рівності у тих чи інших організаціях, ми говорили не лише безпосередньо під час самого семінару, а і в паузах.
 
В ЄА є ідея створити програму менторингу – допомагати жінкам, які прагнуть реалізовувати ті чи інші проекти для розвитку своїх федерацій. Такий собі win-win: особистісний розвиток і внесок у розвиток легкої атлетики своєї країни. У 2016 році я брала участь у GlobalSportsMentoringProgamу США, на прикладі чого ми з Сільвією Барлаг і Жаном Грасіа обговорили потенційні шляхи запровадження цих ідей у життя.
 
У Брюсселі також поспілкувалася з Хелен Делані з ІААФ. З нею обговорили участь представниць української легкоатлетичної спільноти у семінарах з жіночого лідерства ІААФ та роль IAAF Gender Task Force в імплементації гендерних підходів у роботу керівних органів як ІААФ загалом, так і національних федерацій зокрема.
 
Крім того на семінарі обговорювали втілення у життя конституційних змін, які були прийняті під час жовтневого Конгресу ЕА у Вільнюсі».
Фото ©організатори
Попередня статтяОльга Бібік: «Норматив – це не орієнтир, на чемпіонаті України маю вибігти з 52-х секунд»
Наступна статтяРозклад виступів українців у ранковій частині програми першого дня чемпіонату Європи U18