Суперзачин українців на чемпіонаті світу U20

287
Не встигли вгамуватися емоції уболівальників після чемпіонату Європи U18, як їх підхопила нова легкоатлетична хвиля під назвою чемпіонат світу U20. 10 липня найголовніший спортивний форум року для юніорів стартував у Тампере (Фінляндія).

 
До цієї зими прізвище «Левченко» у любителів легкої атлетики здебільшого асоціювалося виключно зі срібною медалісткою чемпіонату світу зі стрибків у висоту Юлією Левченко. Але після міжнародної матчевої зустрічі U20 у приміщенні у лютому на себе звернув увагу ще один власник цього прізвища – Артем. У Мінську він став другим зі штовхання ядра особистим рекордом (19,28 м).
 
Черговий особистий рекорд, цього разу просто неба, припав на кваліфікацію чемпіонату світу U20. У другій спробі Артем Левченко додав до свого попереднього найкращого показника у кар’єрі ще чотири сантиметри і з результатом 18,91 м вийшов до основного кола змагань зі штовхання ядра з 12-м результатом.
 
***
 
Естафету у Левченка підхопила Аліна Шух. Багатоборка у Тампере суміщає дві дисципліни – семиборство і метання списа. У перший день змагань розпочалася кваліфікація саме в окремій дисципліні. Шух виступала у групі В. У другій спробі вона показала 51,76 м (при необхідних для виходу напряму 53,50 метрах) і впевнено вийшла в основне коло змагань з п’ятим результатом.
 
Олександра Зарицька змагалася у групі А, але подолати кваліфікацію, на жаль, не змогла. Метнувши спис у найкращій зі спроб на 47,59 метрів, вона стала 20-ю.
 
Зазначимо, що кваліфікаційний норматив цього ранку виконала лише італійка Сара Забаріно (53,90 метрів, які стали для неї особистим рекордом). Решта дівчат добралися за результатом.
 
***
 
Кваліфікаційний норматив зі стрибків у довжину (7,70 м) на три сантиметри перевищував особистий рекорд Андрія Авраменка, проте бити його цього разу навіть не довелося. 7,61 метрів, показаних у другій спробі, українцеві цілком вистачило для того, щоб вийти в основне коло змагань з шостим результатом.
 
***
 
На дистанції 100 метрів у юніорів аби потрапити до півфіналу напряму, потрібно було фінішувати у забігу серед перших трьох. У цій трійці на першій половині дистанції тримався Василь Макух, але ближче до фінішу його зуміли обігнати кілька спортсменів по дальнім доріжкам і українцеві не лишилося нічого, окрім як чекати завершення ще чотирьох забігів.
 
І тут, як і в забігу, Макух до останнього тримався у шістці, яка продовжувала боротьбу на чемпіонаті. Після нього ж з’явився новий привід для хвилювань. Двоє спортсменів пробігли швидше, таким чином, час 10,62 с став шостим. Саме його показав Василь, але не він один. За стільки ж 100-метрівку у п’ятому забігу пробіг Мінку Шин з Південної Кореї.  На щастя, тисячні долі секунди були саме на боці українця і саме він бігтиме у півфіналі чемпіонату світу U20.
 
У вечірній програмі українці розпочнуть виступи о 17:14 з бігу на 400 метрів серед юніорок.
Попередня стаття13 липня – он-лайн конференція з Іваном Гешком!
Наступна статтяТампере-2018: особистий рекорд Левченка і кваліфікація Гаркуші