Суперзачин українців на чемпіонаті світу U20

5
Не встигли вгамуватися емоції уболівальників після чемпіонату Європи U18, як їх підхопила нова легкоатлетична хвиля під назвою чемпіонат світу U20. 10 липня найголовніший спортивний форум року для юніорів стартував у Тампере (Фінляндія).

 
До цієї зими прізвище «Левченко» у любителів легкої атлетики здебільшого асоціювалося виключно зі срібною медалісткою чемпіонату світу зі стрибків у висоту Юлією Левченко. Але після міжнародної матчевої зустрічі U20 у приміщенні у лютому на себе звернув увагу ще один власник цього прізвища – Артем. У Мінську він став другим зі штовхання ядра особистим рекордом (19,28 м).
 
Черговий особистий рекорд, цього разу просто неба, припав на кваліфікацію чемпіонату світу U20. У другій спробі Артем Левченко додав до свого попереднього найкращого показника у кар’єрі ще чотири сантиметри і з результатом 18,91 м вийшов до основного кола змагань зі штовхання ядра з 12-м результатом.
 
***
 
Естафету у Левченка підхопила Аліна Шух. Багатоборка у Тампере суміщає дві дисципліни – семиборство і метання списа. У перший день змагань розпочалася кваліфікація саме в окремій дисципліні. Шух виступала у групі В. У другій спробі вона показала 51,76 м (при необхідних для виходу напряму 53,50 метрах) і впевнено вийшла в основне коло змагань з п’ятим результатом.
 
Олександра Зарицька змагалася у групі А, але подолати кваліфікацію, на жаль, не змогла. Метнувши спис у найкращій зі спроб на 47,59 метрів, вона стала 20-ю.
 
Зазначимо, що кваліфікаційний норматив цього ранку виконала лише італійка Сара Забаріно (53,90 метрів, які стали для неї особистим рекордом). Решта дівчат добралися за результатом.
 
***
 
Кваліфікаційний норматив зі стрибків у довжину (7,70 м) на три сантиметри перевищував особистий рекорд Андрія Авраменка, проте бити його цього разу навіть не довелося. 7,61 метрів, показаних у другій спробі, українцеві цілком вистачило для того, щоб вийти в основне коло змагань з шостим результатом.
 
***
 
На дистанції 100 метрів у юніорів аби потрапити до півфіналу напряму, потрібно було фінішувати у забігу серед перших трьох. У цій трійці на першій половині дистанції тримався Василь Макух, але ближче до фінішу його зуміли обігнати кілька спортсменів по дальнім доріжкам і українцеві не лишилося нічого, окрім як чекати завершення ще чотирьох забігів.
 
І тут, як і в забігу, Макух до останнього тримався у шістці, яка продовжувала боротьбу на чемпіонаті. Після нього ж з’явився новий привід для хвилювань. Двоє спортсменів пробігли швидше, таким чином, час 10,62 с став шостим. Саме його показав Василь, але не він один. За стільки ж 100-метрівку у п’ятому забігу пробіг Мінку Шин з Південної Кореї.  На щастя, тисячні долі секунди були саме на боці українця і саме він бігтиме у півфіналі чемпіонату світу U20.
 
У вечірній програмі українці розпочнуть виступи о 17:14 з бігу на 400 метрів серед юніорок.