Аліна Шух – чемпіонка світу U20 з метання списа!

389
Аліна Шух стала чемпіонкою світу U20 з метання списа. І це при тому, що основною дисципліною українки є семиборство! І воно попереду.

 
Вже у першій спробі Шух окреслила свої медальні наміри, відправивши спис на 53,42 м. У другій і третій Аліна лише поліпшувала цей результат – 54,53 м і 55,95 м. Саме 55,95 і принесли нашій спортсменці перемогу на чемпіонаті світу U20.
 
Срібну медаль виграла японка Томока Кувазое (55,66 м), а бронзову – американка Дана Бейкер (55,04 м).
 
***
 
Андрій Авраменко замкнув вісімку найсильніших зі стрибків у довжину. У найкращій зі спроб, другій, він показав результат 7,63 м. Чемпіоном світу U20 став японець Юкі Хашіока – єдиний, хто виконав стрибок за 8 метрів (8,03 м). Срібло виграв кубинець Майкел Вай Відал (7.99 м), бронзу – ямаєць Вейн Піннок (7,90 м).
 
***
 
Тетяна Кравченко ввійшла в основне коло змагань зі штовхання ядра з десятим результатом, і саме таким стало і її підсумкове місце. У першій спробі відправивши ядро на 14,60 м, дві наступні вона виконала з заступами.
 
Чемпіонкою світу U20 стала новозеландка Медісон-Лі Веше. До заключної спроби вона посідала третє місце. Лідирували з результатом 17,05 м китаянка Лінру Чжан і голландка Йорінде Ван Клінкен. Проте у шостій спробі Веше встановила особистий рекорд (17,09 м) і очолила таблицю. Суперницям поліпшити ані її, ані свої результати не вдалося. За кращою другою спробою Чжан виграла срібну медаль, а Ван Клінкен стала бронзовим призером.
 
***
 
У півфіналі з бігу на 100 метрів виступав українець Василь Макух, проте травма не дозволила завершити дистанцію. З доріжок українця забирали на візку. За попередніми прогнозами лікарів, у Макуха розтягнення м’язів задньої поверхні стегна.
 
***
 
І Ілля Кравченко, і Тарас Шевцов у кваліфікації зі стрибків з жердиною подолали 5,10 м. Для Шевцова вони стали особистим рекордом і підкорилися йому з другої спроби. Кравченко перелетів їх з першої, що і дозволило ввійти до числа перших 12-ти атлетів, які продовжать боротьбу у фіналі. Шевцов, на жаль, припиняє боротьбу на чемпіонаті світу U20.
 
***
 
З однією золотою нагородою збірна України наразі ділить четверту сходинку медальної таблиці з командами Індонезії, Нової Зеландії і ПАР.
Попередня статтяСклад збірної України на чемпіонат АБАФ-2018
Наступна статтяТрансляція і розклад виступів українців у ранковій програмі третього дня чемпіонату світу U20