Тампере-2018: потрійна кваліфікація українців

442
У Тампере триває чемпіонат світу U20. У ранковій програмі другого дня троє українців подолали свої кваліфікації.

 
Зі стовідсотковим результатом для України завершилася кваліфікація з метання молота серед юніорів. У групі А Михайло Кохан у першій спробі відправив снаряд на 74,15 м при необхідних для виходу напряму 74,00 м і першим з усіх учасників подолав кваліфікацію. Нагадаємо, що минулого тижня він виграв чемпіонат Європи U18 з юнацьким світовим рекордом.
 
Михайло Гаврилюк був першим у групі В. І хоч до 74 метрів цього дня його молот не долетів, але 73,71 м цілком вистачило для впевненого виходу до наступного кола.
 
Справжнім розчаруванням завершилася кваліфікація для лідера сезону грека Хрістоса Францескакіса. Після заключної спроби спортсмен ще довго не міг стримати сліз. Приїхавши до Тампере у статусі одного з головних фаворитів, він змушений повернутися додому ні з чим. Всі три його спроби у секторі для метання молота були нерезультативними.
 
***
 
Тетяна Кравченко з десятим результатом вийшла до основного кола змагань зі штовхання ядра. Її результат – 14,73 м. Ганні Хопяк 13,37 м для продовження боротьби на чемпіонаті світу U20 не вистачило.
 
Фінал зі штовхання ядра відбудеться вже цього вечора.
 
***
 
Без українців пройде півфінал з бігу на 110 метрів з бар’єрами. У першому колі Олексій Овчаренко подолав дистанцію за 14,11 с, чого не вистачило для проходження далі. Андрій Василевський зробив прикрий фальстарт за що був дискваліфікований. За словами рекордсмена України серед юніорів, за спиною був чи то оплеск, чи то інший звук, який він сприйняв за постріл стартового пістолету. Українська сторона подала протест на процедуру фальстарту, проте рефері його не задовольнили, залишивши дискваліфікацію в силі.
 
Без українок пройдуть і півфінали з бігу на 400 метрів з бар’єрами. Час Мар’яни Шостак у першому колі – 1.01,26 хв, а Тетяни Безшийко – 1.02,35 хв.