Спільне тренування елітних вітчизняних марафонців та воїнів АТО

18
На столичному стадіоні «Атлет» відбулося незвичне тренування. Члени збірної України з марафонського бігу, які готуються до чемпіонату Європи в Берліні, займалися разом з ветеранами війни на Сході України, на яких невдовзі очікує участь в 43-му марафоні морської піхоти у Вашингтоні.
 
– Молоді люди, які захищали нашу державу і втратили здоров’я, зараз знайшли себе в бігу на довгі дистанції, – розповідає головний тренер збірної України з видів витривалості Сергій Романчук. – Оскільки невдовзі на них очікують відповідальні змагання, представники Національної ради спортивної реабілітації захисників України звернулися до нас з проханням поділитися з ними різноманітним досвідом: підготовка до марафону, правильне харчування, навантаження, передзмагальна розминка, відновлення. Дмитро Лашин, Дар’я Михайлова, Ігор Русс, а також рекордсмен України з марафонського бігу Дмитро Барановський спілкувалися з хлопцями дві години. Найбільше, звісно, запитань було до Дмитра Барановського. Ветерани АТО, хоча і займаються бігом не так давно, але вже чудово розуміють, що значить бігати марафон зі швидкістю 3 км за хвилину. Провели ми також для них суглобну гімнастику.
 
Скажу, що дві години пролетіли геть не помітно. Потім ми обмінялися телефонами, щоб вони за потреби нам дзвонили, консультувалися. Впевнений, що це була не остання наша зустріч.
 
 
Загалом враження від цього заходу у нашої команди залишилися просто неперевершені. Проблеми, з якими зустрічаємося у спорті ми, ніщо, у порівнянні з їхніми. Був на зустрічі, наприклад, один молодий лейтенант, який на війні закрив собою від вибуху гранати побратимів і втратив зір. Він на змаганнях бігтиме з поводирем. Ще один хлопець втратив на війні руки та ноги, і тим не менш нещодавно виграв змагання на дистанції 10 000 метрів, і тепер мріє подолати марафон. Щоправда тут проблема в протезах – це дуже велике навантаження. Унікальні люди, мотивовані, і неперевершені оптимісти. Я на зустрічах з любителями завжди кажу, щоб пробігти без негативних наслідків для здоров’я марафон, потрібно перед цим регулярно тренуватися по три-чотири рази на тиждень впродовж двох років. Але один з цих воїнів, наприклад, 4 місяці побігав – і вже марафон! Мотивація у них просто зашкалює. Це чудовий приклад для всіх!
 
Фото прес-служби Адміністрації Президента України