Христина Юдкіна: «На дистанції була одночасно і спортсменко, і тренером»

245
Українка Христина Юдкіна приїхала на чемпіонат Європи у статусі рекордсменки України зі спортивної ходьби на 50 км, але дистанцію почала зовсім не на лідируючих позиціях. Проте не була б вона собою, якби не зібрала всі сили докупи і не додала на заключній частині дистанції. Фінішну лінію Юдкіна перетнула четвертою з новим особистим рекордом – 4:20.46 год.

 
І хоч відтепер рекордсменкою України є Аліна Цвілій, Христина зовсім не засмучувалася і щиро вітала Аліну і з результатом, і з медаллю.
 
«Траса супер, все чудово; я встановила особистий рекорд і дуже цим задоволена. Алінка – взагалі молодчинка! Думаю, вона і сама не чекала на те, що зможе пройти настільки швидко, – говорить після фінішу Христина Юдкіна. – Було спекотно, але не сказала б, що це мені завадило. Ми були до цього готові. І, відверто кажучи, думала, що буде важче – я занадто тяжко відходила після командного чемпіонату світу зі спортивної ходьби у Тайцані. Я була у настільки розібраному стані, що, можна сказати, почала тренуватися лише на липневому зборі у Болу.
 
Зазвичай мені найскладніше йти заключні п’ять кілометрів. У мене таке враження, що я йду їх, ніби цілу «п’ятдесятку». Але цього разу вони далися легше, а от у серединці було важкувато.
 
До речі, ми коли їхали у Берлін, я одразу сказала дівчатам – Аліні Цвілій і Василині Вітовщик, – що ми маємо фінішувати у першій вісімці, адже це дозволяє напряму відібратися на чемпіонат світу у Досі. І ми це зробили!
 
На дистанції я була одночасно і спортсменкою, і тренером, адже паралельно у змаганнях серед чоловіків йшов мій учень Валерій Літанюк. Завжди переживаю за нього, особливо уважно слідкую за табло з попередженнями, оскільки у Валери є проблема з коліном. Коли пересікаємося на трасі, можу щось йому підказати, а він – мені. Підтримуємо один одного».
Попередня статтяМихайло Кохан та Аліна Шух – найкращі легкоатлети липня в Україні!
Наступна статтяМар’ян Закальницький: «Моя перемога на чемпіонаті Європи – подарунок мамі на День народження»