Чотири медалі українців на старті чемпіонату світу у категорії «Мастерс»

267
4 вересня у Малазі стартував чемпіонат світу з легкої атлетики у категорії «Мастерс». Вже у перший день змагань українці виграли чотири медалі. І всі вони були здобуті нашими спортсменами зі спортивної ходьби на 5000 метрів. Щоправда, кожна з нагород була виграна у різних вікових категоріях.

Іван Пушкін підтвердив статус фаворита у змаганнях зі спортивної ходьби на 5000 метрів у віковій категорії М85. 88-річний атлет подолав дистанцію за 37.02,64 хв, більше ніж на чотири хвилини випередивши срібного призера чемпіонату шведа Інгвара Нільссона (41.06,90 хв).

На цій же дистанції у змаганнях серед жінок у віковій категорії W80 Люся Алексєєва виграла срібну медаль (42.25,57 хв). До чемпіонського титулу їй не вистачило лише шести секунд. Час переможниці Анни Марії Ортіс з Мексики – 42.19,62 хв.

Микола Панасейко став бронзовим призером чемпіонату світу зі спортивної ходьби на 5000 метрів у віковій категорії М80. Його результат – 35.43,51 хв. Поза конкуренцією був італієць Ромоло Пеллічіа (32.00,74 хв).

Бронзову медаль зі спортивної ходьби на 5000 метрів у віковій категорії W70 завоювала й Антоніна Тишко. Українка подолала дистанцію за 33.37,78 хв. Чемпіонкою світу стала Елса Мейєр з ПАР (32.15,77 хв).

У кроці від п’єдесталу зі штовхання ядра (4 кг) у віковій категорії М75 зупинився Борис Ковальський. З результатом 11,36 м він четвертий. До бронзи йому не вистачило лише десяти сантиметрів. Переміг німець Роланд Гайлер (12,72 м).

Лариса Лебєдєва фінішувала дев’ятою зі спортивної ходьби на 5000 метрів (W75) – 42.16,67 хв.