Візит Ігоря Гоцула на Херсонщину: два стадіони й новий президент ТФЛА

20
Президент Федерації легкої атлетики України і перший заступник міністра молоді та спорту України Ігор Гоцул з робочим візитом відвідав Херсонщину. Одним з ключових питань був розвиток спортивної інфраструктури області.

 
«В Україні катастрофічно не вистачає спортивної інфраструктури. Стара вийшла з ладу, зносилася або застаріла. При цьому за останні десятиляття за рідкісними винятками вона не відновлювалася, а нова не будувалася. Це величезна проблема українського спорту, яка суттєво гальмує його розвиток. Але є позитивні нотки і практично революційні зміни, про які ми можемо говорити. Ми бачимо, що за останні майже три роки відбуваються серйозні процеси по відновленню і будівництву спортивної інфраструктури»,– зазначив Ігор Гоцул в інтерв’ю журналісту «Укрінформу».
 
За словами Ігоря Гоцула, одна з причин позитивних змін – введення спеціальної програми в Державному фонді регіонального розвитку, згідно з якою 10 відсотків від усіх коштів, які надходять у регіони з держбюджету, повинні витрачатися на відновлення або будівницьво спортивної інфраструктури. «Завдяки цьому ми побачили дуже серйозний ривок у даному напрямку. За останні два роки в Україні було зроблено більше, ніж як мінімум за 20», – підкреслив він.
 
Щоправда, як зазначив Ігор Гоцул, не завжди ці кошти використовуються для реконструкції або будівництва великих спортивних арен. Інколи їх вкладають у будівництво маленьких спортивних майданчиків, адже пріоритет їх витрат тепер визначають самі області.
 
Так само не завжди реконструкція відбувається за державні кошти. Зокрема, стадіони «Зірка» у Кропивницькому і «Авангард» у Луцьку були відреконструйовані за приватні кошти. Тим же шляхом йде і Лазурне Херсонської області. Саме там, на стадіоні пансіонату «Прибережний», буде обладнане ще одне місце для підготовки українських легкоатлетів і проведення змагань.
 
Наприкінці червня на «Прибережному» була здана в експлуатацію перша частина майбутньої арени – футбольне поле. На жовтень запланована здача легкоатлетичної зони, яка включає в себе доріжки і сектори для стрибкових видів.
 
«Реконструкція йде за планом і без викристання бюджетних коштів. За це велика подяка інвестору проекта, голові правління «Механічного заводу», громадському діячу  Андрію Путілову, – зазначив Ігор Гоцул. – Разом з обласними федерацією і владою ми починаємо підготовку до перших змагань на «Прибережному» – відкритого чемпіонату АР Крим і міста Севастополь з легкої атлетики, який відбудеться тут наприкінці жовтня».
 
«Очікується, що восени цього року для того, щоб почати свою підготовку до нового сезону, у Лазурне приїдуть і наші провідні спортсмени. Звідси вони будуть штурмувати вершини Олімпійських ігор, чемпіонатів світу і Європи. Також приїдуть молоді спортсмени. Хтось з них у майбутньому стане чемпіоном. І точно всі будуть здоровими і гідними громадянми України»,– цитує Ігоря Гоцула «ПІК».
 
***
 
Також під час візиту Ігор Гоцул привітав новообраного президента ФЛА Херсонської області Андрія Балоня і вручив подяку ФЛАУ за багаторічну плідну працю та вагомий внесок у розвиток легкої атлетики України та почесну грамоту Міністерства молоді та спорту України Геннадію Зуєву.
 
Першим кроком новообраного президента ФЛА Херсонської області Андрія Балоня став спільний з Ігорем Гоцулом візит на стадіон «Старт» в Олешках – ще один спортивний об’єкт на Херсонщині, на якому триває реконструкція. Як повідомив віце-президент ФЛА Херсонської області Геннадій Зуєв, на сьогодні на ньому підготовлено основу під бігові доріжки. На черзі – синтетичне покриття.
 
«Такий прогрес у розвитку спортивної інфраструктури Херсонщини дуже тішить. Приємно і те, що це південний регіон країни, стадіони в якому так необхідні для підготовки спортсменів у холодні пори роки. Звісно, тут не настільки тепло, як було в Ялті, але це як мінімум один з найкращих варіантів, які у нас лишилися. До того ж нам потрібно кілька місць проведення змагань для кожної категорії. Серед іншого, така конкуренція між місцями лиш сприятиме покращенню якості, – говорить Ігор Гоцул. – Покриття на доріжках на стадіоні «Старт» в Олешках буде покладено вже цього року. А будівництво секторів – завдання на наступний».
 
Реконструкція стадіону «Старт» в Олешках, як зазначив Ігор Гоцул, як раз є прикладом реконструкції за рахунок коштів місцевого та державного бюджетів.
 
Також під час візиту в Олешки відбулася зустріч з народним депутатом України Миколою Паламарчуком і керівництвом району.
 
***
 
Невід’ємною частиною таких візитів є і зустріч з легкоатлетичним активом області – тренерами, атлетами, керівниками ДЮСШ та іншими спортивними функціонерами. Такі зустрічі покликані сприяти діалогу між національною федерацією і ТФЛА.
 
Під час зустрічі на Херсонщині, зокрема, піднімалося питання про звання МСМК, МС та інші. Ігор Гоцул вкотре наголосив на тому, що, на його думку, це радянський пережиток і він виступає за їхню відміну. Натомість підкреслив необхідність у підвищенні рівня фінансового заохочення за конкретні досягнення, над чим працює міністерство і що вже взяла за основу ФЛАУ.
 
Також під час зустрічі Ігор Гоцул вручив відзнаки Міністерства молоді та спорту України спортивним діячам області.
За матеріалами «Укрінформ», «ПІК»та ФЛАУ
Фото з особистих сторінок Ігоря Гоцула і Геннадія Зуєва у соціальних мережах