Результати участі у Конвенції ЕА для України (частина 2)

208

 
На Конвенції ЕА у Лозанні значну увагу приділили і питанню боротьби з допінгом, яке обговорювали на лідерському форумі ЕА. Боротьба у цьому напрямку продовжиться і надалі ставатиме лише жорсткішою.
 
«Користуючись нагодою, ми також провели консультації з ІААФ щодо нашої спільної боротьби з допінгом у спорті. Було приємно почути слова про те, що Україна багато зробила у цьому напрямку за останні роки, – розповідає президент ФЛАУ Ігор Гоцул. – Найближчим часом буде організована зустріч на рівні експертів задля узгодження подальших планів і визначення критеріїв успішності при проведенні цієї роботи».
 
***
 
На лідерському формі ЕА крім питання боротьби з допінгом також розглянули питання гендерної рівності, обговорили вимоги до національних федерацій, кількість яких щороку збільшується. Мова йшла також і про те, що ЕА все активніше використовуватиме музику і світлове шоу на змаганнях, особливо на змаганнях у приміщенні. Також обговорювали можливість того, щоб під час трансляції турнірів глядачі мали можливість самостійно переключатися з камери на камеру, а також важливість стандартизації підходів до збереження інформації – результатів змагань – між всіма національними федераціями-членами ЕА. Синхронізація даних допоможе зробити їх максимально доступними і допоможе вболівальникам краще орієнтуватися у легкій атлетиці.
 
***
 
Керівник департаменту розвитку ФЛАУ Ольга Аксьонова взяла участь у «воркшопі», присвяченому новій системі розподілу грантів від ЕА. Її також запросили взяти участь у панельній дискусії і поділитися з присутніми досвідом України.
 
«Гранти ЕА будуть залежати від проектів. Вони прагнуть структурувати роботу національних федерацій, зробити її більш орієнтованою на результат і основаною на проектному плануванні, – розповідає Ольга Аксьонова. – Щодо ФЛАУ, то ми у нашій діяльності визначили кілька основних акцентів. Ми зосередилися на освітній складовій для тренерів, лікарів і масажистів; на дитячій легкій атлетиці, оскільки це початок шляху; на соціальній відповідальності, працюючи з ветеранами АТО і допомагаючи їм реабілітуватися через спорт та відкривши програму «Дитяча легка атлетика ІААФ» для діток-аутистів – як показав час, дітки чудово на неї реагують, тож бачимо, що спорт має ще й терапевтичний ефект. Крім того ми будемо допомагати федераціям Молдови і Грузії, ділитися з ними досвідом у різних сферах діяльності».
 
***
 
Ігор Гоцул також зустрівся з представниками компанії Nordic Sport, одного зі світових лідерів з виробництва якісного легкоатлетичного обладнання та інвентарю.
 
Під час зустрічі обговорювалося питання поставки в Україну якісного інвентаря та обладнання. «І ми вже маємо перші результати: велика партія днями прибула до Дніпра для реконструкції стадіону імені Петра Лайка», – говорить Ігор Гоцул.
 
«Ми також докладаємо зусилля для того, щоб допомогти Nordic і українським підприємцями організувати виробництво в Україні, що дасть можливість зробити інвентар і обладнання дешевшим і доступнішим. У грудні ми очікуємо візит одного з керівників компанії Денніса Остерберга, під час якої продовжимо нашу співпрацю», – додав Ігор Євгенович.
 
***
 
«Під час заходів ЕА ми також скористалися нагодою і приділили увагу реалізації проекту протидії Росії, яка засобами спорту намагається легалізувати свої дії і прагнення на окупованих територіях. Цю ініціативу ФЛАУ підхопило Міністерство молоді та спорту України, резонанс мали листи, які ми з цього приводу відправили у штаб-квартири ЮНЕСКО, Ради Європи і WADA. Під час форуму ми провели консультації і заручилися підтримкою декого з колег, – говорить Ігор Гоцул. – Це масштабний проект, і ми й надалі послідовно діятимемо у цьому напрямку. Згідно з міжнародними стандартами, включаючи рішення ООН, територія Криму і міста Севастополя належать Україні. І, реалізовуючи цей проект, ми не лише захищаємо інтереси виду спорту. Ми проявляємо нашу громадянську позицію, ми розуміємо, що саме можемо зробити для користі країни, і робимо це».