Чоловіча команда U23 – про виступ на чемпіонаті Європи з кросу

293
Чоловіча молодіжна команда України U23 посіла 15-те місце на чемпіонаті Європи-2018 з кросу. До вашої уваги флеш-інтерв’ю нашої четвірки.

 
Артем Алфімов (66-те місце):
«Я почав швидше й намагався рівномірно бігти по всій дистанції, але не вдавалося: біг то швидше, то повільніше».
 
Сергій Шевченко (70-е місце):
«Траса була дуже тяжка. Під час нашого забігу знову пішов дощ, болота стали ще більшими. Стало настільки слизько, що я, навіть маючи на взутті найдовші шипи – 12-го розміру, підсковзнувся чотири рази. Проте всі атлети були в однакових умовах.
 
На чемпіонаті Європи з кросу хотіли зробити контрольний старт. Будь-які змагання можна вважати досвідом, але, думаю, можна було пробігти і швидше. Якби не припустився деяких помилок, нехай трішки, але можна було б бути ближче».
 
Андрій Аліксійчук (79-е місце):
«Зі старту хотів бігти десь у тридцятці, щоб комфортно себе почувати. Але після трьох кіл почало боліти в боку, і хоч ближче до фінішу відпустило, не зміг поборотися за високі місця.
 
Багато хто пам’ятає вашу медаль на юніорському чемпіонаті Європи-2015 і знову чекає від вас успішних виступів. Чого ви самі від себе очікуєте?
 
Хочеться завойовувати медалі чемпіонатів Європи і світу, але то були 1500 метрів, а тут крос. Я, напевно, не достатньо готовий, але все одно хочеться вигравати. Хоч я доріжку і більше люблю, але вже другий рік поспіль відбираюсь на чемпіонат Європи з кросу у молодіжній категорії. І мені подобається його бігти, але поки що не складається так, як би того хотілося.
 
Змагання з кросу і на стадіоні дуже відрізняються. Тут зовсім інші й атмосфера, і боротьба. Але вже взимку планую бігти 1500 метрів, тож незабаром повернуся на більш звичну для себе дистанцію».
 
Тарас Чукань (83-є місце):
«Планував добре вибігти зі старту, щоб потім було менше штовханини. В принципі, мені це вдалося. Зі страту опинився в середині забігу, але виступом не дуже задоволений, оскільки якщо на першій половині дистанції біглося добре, то на другій було дуже важко фізично. Можливо, не був готовий до такого темпу, який задав спочатку, і швидкий старт згодом дав про себе знати. Але емоції і враження переповнюють, адже такий турнір у мене вперше. До цього я виступав лише на чемпіонатах України, а на європейському рівні це мій дебют. Є до чого прагнути у майбутньому. Тим більше з наступного року я виступатиму вже у змаганнях серед чоловіків, а не серед молоді.
 
Мені краще бігти повільнішу трасу, зі складнішим рельєфом, оскільки на ній темп нижчий і більше потрібна силова підготовка, а ми її якраз і закладаємо. Та й готувалися ми у Кременній, а там траса наближена до цієї. Щоправда, сьогодні вийшло трішки не так, як хотілось».