Дебати навколо «Російського питання» в ЮНЕСКО

233
Президент Федерації легкої атлетики України, перший заступник Міністра молоді та спорту Ігор Гоцул відвідав Париж, де взяв участь в засіданні Робочої групи ЮНЕСКО з розробки операційних керівних принципів Міжнародної конвенції про боротьбу з допінгом у спорті. Це було останнє, п’яте засідання групи, під час якого було завершено розробку низки документів, направлених на безумовне виконання положення Конвенції ЮНЕСКО з протидії допінгу.
 
– Одним з найважливіших документів, який ми підготували, – розповідає Ігор Гоцул, – був механізм визнання країн такими, що не виконують дану Конвенцію, а також впровадження щодо них можливих санкцій. Для України це питання особливо актуальне, адже буквально декілька місяців тому ми направили в низку світових організацій, в тому числі і в ЮНЕСКО, офіційну скаргу щодо порушення Росією, через її неправомірні дії в АР Крим, Конвенцій ЮНЕСКО. В тому документі було зафіксовано багато порушень, в тому числі і порушення Конвенції ЮНЕСКО з антидопінгу.
 
Під час засідань точилося багато дебатів, в тому числі мали місце активні спроби представників Росії вплинути на зміст кінцевої версії документу, аби нівелювати для своєї країни всі можливі негативні наслідки. За великим рахунком більша частина цих засідань перетворилася в протиборство між Росією і її союзниками з одного боку та коаліцією прогресивних демократичних країн, до якої входила і Україна.
 
Заключне засідання в цьому плані було особливо яскравим, оскільки росіяни вдалися вже до напівістеричної спроби вплинути в останню мить на результат. Втім, спільними зусиллями нам вдалося відстояти запропоновані положення, і тепер цей документ буде направлено у відповідні структури ЮНЕСКО на остаточне затвердження. На мою думку, це достатньо вагомий наш успіх у відстоюванні своїх позицій, які базуються на загальноприйнятих у цивілізованому світі цінностях, і які знайшли свій відбиток в цьому конкретному документі. Після того, як його буде затверджено, ми отримаємо можливість більш ефективно відстоювати права України як загалом, так і в спорті зокрема.
Попередня статтяСклад збірної України на юніорський чемпіонат АБАФ-2019
Наступна статтяДень народження святкує Іван Бєляєв!