Залаштунки сумського чемпіонату України

225
Така масштабна подія, як чемпіонат України з легкої атлетики – це не лише виступи провідних вітчизняних спортсменів, боротьба між ними за нагороди національної першості та місця в збірній країни. Це також чисельні зустрічі, обмін досвідом, побудова партнерських відносин та планів з розбудови легкої атлетики в регіонах та країні в цілому. З користю провели час на чемпіонаті України і керівники Федерації легкої атлетики України.
 
– Наш візит на Сумщину розпочався з відвідування Тростянця, – розповідає президент ФЛАУ Ігор Гоцул. – Мером цього міста є з недавнього часу президент ФЛА Сумської області Юрій Бова. Ця енергійна людина за короткий термін перебування на посаді очільника ТФЛА вже встигла зробити чимало користі задля розвитку легкої атлетики. Разом з ним та генеральним секретарем ФЛАУ Михайлом Медведєм ми відвідали чимало об’єктів міста як спортивних, так і інших. Одним з них був, наприклад, місцевий стадіон, який носить ім’я видатного уродженця Тростянецького району, Олімпійського чемпіона Володимира Куца.За збігом обставин, наш візит відбувся в день народження легендарного стаєра.
 
 
Головне питання, яке ми обговорювали – реконструкція цієї арени. Край, який дав світу видатних легкоатлетів, повинен мати сучасну спортивну споруду. Тим більше, що місцева влада в цьому зацікавлена. Ми розмовляли про те, що і як потрібно робити, аби невдовзі тут можна було б тренуватися в гарних умовах. Впевнений, у цього проекту є гарне майбутнє.
 
В Сумах, куди ми потім ми вирушили, в першу чергу завітали в легкоатлетичний манеж Сумського Державного Університету. Ми вже не раз розповідали, яких зусиль нам вартувала реконструкція цієї арени. Ті, хто хоч раз стикався з бюджетним фінансуванням, мають добре розуміти, що я маю на увазі. Дуже складно об’єднати зусилля трьох різних бюджетів – СумДУ, який фінансується з бюджету Міносвіти, мерії (це – міський бюджет) та облдержадміністрації (відповідно, обласний бюджет). Процесу передувало декілька складних тендерів, багато перемовин, замірів, безпосередня підготовка. Але все це було вкрай необхідно. Адже покриття арени не реконструювалося впродовж усіх 15-ти років, коли манеж було здано в експлуатацію. Місцями воно вже було непридатним до використання. Але наприкінці минулого року реконструкцію було завершено, і з того часу ми мали можливість провести на оновленому об’єкті декілька національних першостей, в тому числі і головний чемпіонат України.
 
Тепер ми можемо будувати нові плани, пов’язані з манежем СумДУ, який, нагадаю, є найкращим в Україні. І, до речі, тепер має сертифікат ІААФ. І під час церемонії відкриття чемпіонату України я ще раз подякував усім, хто доклав зусиль до реалізації цього проекту – керівництву СумДУ, владі міста, області, а також обласній федерації, яка багато в чому виступала організатором і координатором цих процесів.
 
Також в мене там відбулися перемовини з міським сумським головою Олександром Лисенком. Ми вже декілька років ведемо з мерією перемовини щодо реконструкції стадіону «Авангард». Вона розпочалася два роки тому, і ми дуже зацікавлені, щоб вона нарешті завершилася. Під час нашої зустрічі ми обговорили, що кожна зі сторін може зробити, аби пришвидшити цей процес. Ми знайшли точки дотику, і, думаю, найближчим часом матимемо тут позитивні результати.
 
 
Ще одні важливі перемовини – з керівництвом СумДУ. Ми говорили про подальше функціонування самого манежу, адже тут необхідно вирішити ще низку питань, як, наприклад, закупівлю нового інвентарю. Окрім цього на території Університету працює Східний державний Центр Олімпійської Підготовки з легкої атлетики. Для нас важливе його успішне функціонування, і у зв’язку з цим ми обговорили низку питань. Також ми говорили про спільні дії, пов’язані з залученням спортсменів, і не лише представників елітної групи, до навчання в СумДУ.
 
 
Звичайно, я скористався нагодою поспілкуватися в Сумах з представниками турецької делегації, які, на чолі з її президентом, прибули змагатися на чемпіонаті України. Наші стосунки давно вже переросли в дружні. Ми маємо дуже тісне співробітництво, яке охоплює дуже багато сфер. Українські атлети часто бувають на тренувальних зборах в Туреччині, і для них там створені дуже гарні умови. Також наші турецькі колеги з задоволенням приїжджають в Україну на наші змагання. Ми проводимо низку спільних стартів, перш за все маю на увазі матчеві зустрічі, які дають дуже багато користі нашим юним спортсменам що стосується мотивації, підвищення майстерності й отримання додаткової змагальної практики. Ми обсудили, яким чином ще можна збільшити це співробітництво – і щодо змагань, і щодо спільних проектів, і навіть щодо спільних пошуків спонсорів та партнерів. І найближчим часом ми будемо ці плани реалізовувати.
 
 
Також у Сумах у нас відбулася централізована зустріч з представниками команд, керівниками ТФЛА та легкоатлетичним активом. Одне з ключових питань – протидія допінгу. Ми присвятили йому багато часу, відбулася відверта, місцями жорстка розмова. Також багато обговорювали питання фінансування легкої атлетики. Наш вид спорту апелює достатньо великими коштами, але цього для результативної роботи все одно замало. Ми маємо досягати більшої ефективності їх використання, а також розширити фінансування в першу чергу завдяки тим можливостям, які сьогодні існують завдяки децентралізації і активному поповненню місцевих бюджетів.
 
Також щодо фінансування ми говорили про те, що важливою частиною нашої політики відкритості і відходу від стереотипів минулого є програма з персоналізації коштів. Ми детально обговорили, що нас очікує цього року у плані реалізації цієї програми, в яких напрямках вона буде вдосконалюватися, а також чого ми чекаємо від ТФЛА.
 
Ще один напрямок нашої бесіди був пов’язаний зі змаганнями і змагальною практикою. На нараді ми підтвердили позицію ФЛАУ щодо участі максимально великими командами в максимально великій кількості змагань. Бо ніякі тренування не можуть замінити змагальної практики, і неможливо нормально підготуватися до міжнародних стартів, не маючи відповідного міжнародного досвіду. І тут ми з задоволенням відзначили, що наші можливості  суттєво зросли після повноцінного вступу в силу нашої угоди про членство в Асоціації балканських легкоатлетичних федерацій. В цьому році ми вже не обмеженими, а повними командами будемо виступати в чемпіонатах балканських країн, а це 11 додаткових змагань, які нададуть дуже гарну практику нашим спортсменам.
 
Також в режимі бліцу та активного діалогу було розглянуто багато інших питань, відбулися персональні зустрічі з нашими провідними спортсменами, тренерами, президентами ТФЛА та іншими фахівцями.
 
Фото – Дмитро Вакулка
Попередня статтяСклад команди для участі у міжнародній матчевій зустрічі U18 у приміщенні
Наступна статтяСклад команди для участі у міжнародній матчевій зустрічі U20 у приміщенні