Україна виграла міжнародну юніорську матчеву зустріч з легкої атлетики

340
Фото (с)БФЛА
Упродовж двох днів, 25-26 лютого, Мінськ перетворився на центр юніорської легкої атлетики. Столиця Білорусі приймала міжнародну матчеву зустріч U20 між збірними командами Азербайджану, Білорусі, Естонії, Ізраїлю, Іспанії, Казахстану, Латвії, Литви, Туреччини та України. Участь у змаганнях також брали спортсмени з Росії, які виступали під нейтральним прапором і чиї результати не входили до командного заліку.

 
Після першого дня змагань українці посідали друге місце у командному заліку, трьома очками поступаючись збірним Білорусі і Туреччини. Проте у другий ситуація у першій трійці змінювалася ледь не з кожним видом. Зрештою, саме збірна України перемогла з сумою 195 очок. Іспанці другі (185 очок), а білоруси замкнули першу трійку (182 очка).
 
Одні з найяскравіших перемог належали українцям. Те, що бачили українські вболівальники, тепер побачили і білоруси та всі, хто слідкував за трансляцією змагань. Фінішний ривок українця на дистанції 1500 метрів, схоже, став несподіванкою для суперників. Краковецький на заключних метрах дистанції вирвався з-за спин суперників і переміг з часом 3.54,30 хв.
 
«Перемога – це, звісно, добре, але результатом я не задоволений. Хотів вийти на особистий рекорд 3.53,– сказав Андрій Краковецький після фінішу у коментарі організаторам змагань. – Суперники були сильними, особливо турок Мехмет Селік, який вів забіг. Переміг я, мабуть, тому, що Селік не очікував мого ривка на фініші. Хоча особистий рекорд у нього вищий, ніж у мене».
 
Не менш яскравою була перемога Артема Коноваленка з потрійного стрибка. Уже після третьої спроби на 15,91 метрів емоції Артема були просто шаленими. Та апогеєм змагань стала заключна спроба, у якій Коноваленко приземлився на позначці чергового особистого рекорду – 16,07 метрів.
 
«Після перемоги найкращі емоції. Сьогодні у секторі зібралися найсильніші атлети. Ми ще змагатимемося з ними на юніорському чемпіонаті Європи влітку, тому не розслаблятимуся і продовжу готуватися разом з тренером»,– зазначив Артем Коноваленко.
 
Статус фаворита підтвердив Олег Дорощук. У секторі для стрибків у висоту він з третьої спроби подолав переможні 2,14 метрів. Після цього українець виконав три спроби на 2,16, і хоч планка не встояла, у другій Дорощук був дуже близький до успіху.
 
«Тримаю планку по перемогам, тому намагаюсь завжди вигравати»,– сказав Олег Дорощук. А також додав, що суперники склали йому сильну конкуренцію цього дня.
 
Кристина Юрчук була першою з бігу на 60 метрів з бар’єрами (8,62 с). «Мене здивувало, як мені було легко бігти. Дуже хороші доріжки й атмосфера, мене заряджає», – прокоментувала виступ Христина Юрчук.
 
Ще одне золото Юрчук виграла у складі естафетної команди 4х200 метрів. Разом з Кристиною бігли Єва Подгородецька, Ярослав Демченко і Кирило Приходько. Українська четвірка показала час 1.33,91 хв.
 
Дуже близьким до нового юніорського рекорду України з семиборства був Роман Войцешук. Поборовшись до самого фінішу дистанції 1000 метрів, українець виграв матчеву зустріч з сумою 5316 очок. По видам він показав такі результати: 60 м – 7,38 с, довжина – 6,87 м, ядро – 12,81 м, висота – 2,04 м, 60 м з/б – 8,48 с, жердина – 4,50 м, 1000 м – 3.00,44 хв.
 
Тетяна Кравченко перемогла зі штовхання ядра (14,67 м). Такий же результат показала білоруска Каріна Єгінян, проте за другою кращою спробою вище була українка (14,58 м і 14,44 м).
 
***
 
Срібло у змаганнях зі стрибків з жердиною Україні приніс Ілля Кравченко, який подолав висоту 5,00 метрів.
 
Ярослав Демченко, як і Краковецький, після фінішного прискорення зумів відіграти кілька позицій і посів друге місце з бігу на 400 метрів (48,61 с).
 
Ще одна срібна нагорода на рахунку п’ятиборки Юлії Лобан (3798 очок). Результати по видам: 60 м з/б – 8,5 с, висота – 1,62 м, ядро – 13,07 м, довжина – 5,71 м, 800 м – 2.39,2 хв.
 
Андрій Авраменко показав однаковий результат з Робертсом Янісом Жалтісом – 7,47 м зі стрибків у довжину. Проте за другою кращою спробою (7,46 м і 7,42 м) перемога дісталася спортсмену з Латвії, а українець виграв срібну медаль.
 
***
 
Олександр Романовський з результатом 17,90 метрів виграв бронзову медаль зі штовхання ядра.
 
Олена Жмур стала четвертою зі стрибків у висоту (1,75 м), поступившись бронзовій медалістці естонці Хелін Тоом лише за спробами. Проте оскільки першою була Єлєна Куліченко, яка виступає під нейтральним прапором і чиї очки не йшли у командний залік, Жмур офіційно стала третьою і принесла Україні вісім балів.
 
***
 
Марії Горєловій до бронзи зі стрибків у довжину не вистачило лише одного сантиметра. З результатом 5,96 метрів вона четверта.
 
Ігор Гончаренко фінішував четвертим зі спортивної ходьби на 5000 метрів (22.08,38 хв). На цій же дистанції у змаганнях юніорок Євгенія Сичок посіла сьоме місце (26.08,22 хв).
 
Катерина Коваль фінішувала п’ятою з бігу на 1500 метрів (4.44,34 хв), проте оскільки попереду були дві білоруски (в залік йшов результат лише однієї зі спортсменок), Коваль офіційно посіла четверте місце і принесла Україні сім очок.
 
Максим Андрухів посів п’яте місце з бігу на 60 метрів з бар’єрами (8,15 с), а Кирило Приходько – на «гладкій» 400-метрівці (6,98 с).
 
Анна Костенко стала п’ятою місце з потрійного стрибка (12,28 м), а Єва Подгородецька – з бігу на 60 метрів (7,66 с).
 
Тетяна Безшийко з результатом 57,41 с виграла свій забіг на 400 метрів. За підсумками першого кола вона стала п’ятою, а до виходу у фінал їй не вистачило лиш однієї позиції.
 
Роман Зозуля фінішував шостим з бігу на 2000 метрів з перешкодами (6.13,89 хв), а Любов Север’янова була на ній п’ятою серед юніорок (7.06,02 хв).
 
Тетяна Гамора була восьмою зі стрибків з жердиною (3,50 м), проте оскільки першою стала Аксана Гатаулліна (4,40 м), яка виступає під нейтральним прапором і чий результат не йде до командного заліку, Тетяна офіційно стала сьомою і принесла українській команді чотири очки.
 
 
Фото ©Федерація легкої атлетики Білорусі
Попередня статтяУ Луцьку обговорили питання підготовки до командного чемпіонату Європи з багатоборства (Суперліга)
Наступна стаття«Дитяча легка атлетика ІААФ» знову в Івано-Франківську