Київський міжнародний півмарафон збере понад 13 тисяч учасників

296
Рекордну кількість учасників – 13 тисяч з 52 країн – збере цього року міжнародний київський півмарафон 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon. Вперше змагання відбудуться в оновленому дводенному форматі – 6 та 7 квітня.
 
– Це означає, що з кожним роком любителів бігу та здорового способу життя стає все більше, – зазначив генеральний менеджер Run Ukraine Дмитро Черніцький. – Я особисто та вся наша команда тішимось, адже наші зусилля недаремні. Цього року ми вирішили провести захід у два дні задля того, аби всі учасники змогли комфортно пробігти та для того, аби скоротити час перекриття вулиць.
6 квітня проходитимуть забіги Mini Marathon 4,2 км, сімейний забіг Family Walk на 1 км та дитячі забіги, а наступного дня забіги на дистанції 10 км та 21,075 км.
 
Змін зазнали також дистанції в рамках 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon: у програму повертається дистанція у 10 км, кожен фінішер якої отримає медаль, замість дистанції у 5 км буде дистанція 4.2 км, а також командний забіг 4х21 км, призери якого отримають грошову винагороду. Натомість організатори події відмовилися від дистанцій 2 км, 5 км та естафети 2х10 км. Естафета 4х5 км залишиться без змін.
 
Вперше в Україні відбудеться престижний міжнародний старт – чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій. Він проходитиме 7 квітня в рамках Київського півмарафону 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon. Ця подія є історичною, тому що Україна отримала право вперше проводити змагання під егідою АБАФ, адже лише рік тому увійшла до її складу. На сьогодні АБАФ налічує 20 країн-членів і є однією з найпотужніших та найбільш шанованих асоціацій всередині Європейської легкої атлетики.
 
Призовий фонд 9th Nova Poshta Kyiv Half Marathon значно збільшився у порівнянні з минулорічним. Цього року він складає 703 000 гривень, що на майже на 470 000 гривень більше за попередній. Переможці головної дистанції отримають 2 000 євро, за друге – 1500 євро, за третє – 1000 євро, за четверте – 750 євро та 500 євро за п’яте місце, якщо атлет установить рекорд траси, то він додатково матиме ще 1000 євро. Українські атлети також можуть позмагатися між собою за рекорд траси, адже переможець здобуде 5 000 гривень. Збільшаться призові також серед вікових категорій: переможці отримають по 1500 гривень, за друге і третє – 1000 і 800 гривень.
 
У 2015 році київський міжнародний півмарафон став повноправним членом Асоціації міжнародних марафонів (AIMS), у 2017 році отримав престижний статус – IAAF BRONZE LABEL, що є свідченням високого рівня організації та відповідності світовим стандартам. А вже цього року організатори заходу виконуватимуть усі вимоги для здобуття SILVER LABEL.
 
Наразі організатор заходу, компанія Run Ukraine, підтвердили участь елітних спортсменів з 5 країн: українці Олександр Сітковський, Роман Романенко, Дмитро Лашин, Ольга Котовська, Софія Яремчук, Віта Потерук, Дар’я Михайлова, та атлети з Ефіопії, Кенії, Марокко, Еритреї.
 
– Мені завжди дуже приємно виступати вдома, адже вдома навіть вітер приємний і зовсім “не заважає”. Я вдячний організаторам за можливість взяти участь у такому титулованому українському старті як Nova Poshta Kyiv Half Marathon. Я бажаю аби наступного року захід вже мав відзнаку SILVER LABEL, а ще через рік GOLD LABEL, – поділився враженнями учасник Олімпійських ігор, чемпіонатів Європи, багаторазовий чемпіон України, атлет статусу Gold Label IAAF Олександр Сітковський.
 
В рамках київського півмарафону традиційно проходить “Фандрайзинг марафон. Весна”. Його мета – збір коштів на підтримку проектів 14-ти благодійних фондів на платформі Української біржі благодійності. Збір коштів триватиме до 12 квітня включно.
Попередня статтяДар’я Михайлова – у 30-ці чемпіонату світу з кросу
Наступна статтяЛілія Аполосова: «Іду містом зі списом, питають – у вас там спінінг, на риболовлю зібралися?»