Дніпровський півмарафон зібрав рекордну кількість учасників та оновив рекорди траси

210
26 травня місто Дніпро стало господарем 4th Interpipe Dnipro Half Marathon – великого спортивного свята міжнародного рівня, організатором якого є компанія Run Ukraine і яке вже стало традиційним та одним із найбільших в Україні. Цьогоріч участь у заході взяли 4 397 учасників з 11 країн світу, що більш ніж на півтори тисячі більше, ніж минулого року.
 
Перемогу на основній дистанції з перевершенням рекордів траси здобули кенійські атлети Санг Бернард Черуійот – 1:04:54 (мінус 1 хвилина і 30 секунд від минулорічного рекорду Ігоря Гелетія) та Кімелі Дейзі Джепту – 1:14:12,7 (цей результат буквально на 0,2 секунди перевершив минулорічне рекордне досягнення Дар’ї Михайлової). Цікавим є факт, що ці атлети цьогоріч також були переможцями Київського міжнародного півмарафону. На дистанції 10 кілометрів із результатом 35:46 перемогу здобув Олександр Набока, а у жіночому заліку з результатом 39:02 – дворазова переможниця Interpipe Dnipro Half Marathon Анна Печко.
 
На півмарафонській дистанції у чоловіків конкуренція розгорнулась між чотирма атлетами, які довгий час трималися лідируючою групою. Серед них українці Ігор Полозов та Роман Романенко, які після 18-го кілометра дещо відстали від кенійського дуету Санга Бернарда Черуійота і Франкліна Нгелела Кейтані. Останні й розіграли золоту нагороду. Вже на фінішній прямій високий темп взяв Санг Бернард та без особливих проблем став переможцем із оновленням рекорду траси. Франклін фінішував другим – 1:05:03. Бронзова нагорода дісталась українцю Роману Романенку – 1:06:01, який днем раніше здобув бронзову нагороду на чемпіонаті України з бігу на 10000 метрів.
 
На прес-конференції після фінішу переможець Санг Бернард Черуійот поділився своїми враженнями:
– Я дуже радий вдруге перемогти в Україні. Сьогоднішні змагання дуже сподобались, траса надзвичайно сприяла бігу і погода була чудова. Окремо хочу подякувати вболівальникам, які підтримували протягом дистанції. За два дні в Дніпрі вдалось подивитися місто та познайомитись із культурою та людьми.
 
Боротьба між жінками була менш запеклою. Одноосібне лідерство захопила Кімелі Дейзі Джепту з Кенії. Вона без боротьби з боку суперниць здобула перемогу з оновленням рекорду траси 1:14:12,7. Друге та третє місця посіли представниці України: срібло у Катерини Карманенко – 1:17:33, бронза дісталася Тетяні Вернигор – 1:17:47.
 
 
Кімелі Дейзі Джепту також залишилася задоволеною і часом, і перемогою:
– Я була рада повернутися в Україну, мені тут дуже подобається. Люди надзвичайно гостинні і завжди гарно мене приймають. Вчора навіть вдалось побувати на екскурсії містом. Що стосується змагань, вони видались не складними. Дуже часто доводилося бігти наодинці й сьогодні я не відчувала конкуренції. Буду дуже рада повернутися в Україну для участі в змаганнях!
 
– Усі чотири роки ми будували фундамент і вже зараз на старт вийшли майже 5 000 учасників із усіх куточків України та світу. Це рекордна кількість учасників за весь час проведення заходу. Сьогодні були встановлені 2 рекорди траси серед чоловіків та жінок, а найголовнішим є те, що цьогоріч на старт вийшли світові елітні спортсмени. Це є однією з вимог для отримання IAAF Bronze Label, що є фактичним визнанням світового рівня проведення і результатів змагань. І я переконаний, що вже наступного року ми докладемо зусиль для отримання цього визнання. Підтримка глядачів на трасі була шаленою. Це свідчить про те, що біговий рух у нашій країні розвивається – і біг стає каталізатором спортивного туризму та розвитку туристичної інфраструктури, – підсумував генеральний менеджер Run Ukraine Дмитро Черніцький.
Попередня статтяКасьянов і Слобода виступили на турнірі у Гьотцісі
Наступна статтяДенис Нечипоренко переміг на турнірі у Чехії