Чемпіонат України зі спортивної ходьби: у Суми – за нормативами у Доху-2019

360
16 червня Суми прийматимуть чемпіонат України зі спортивної ходьби. Змагання ввійшли до списку відбіркових турнірів ІААФ на чемпіонат світу у Досі.

 
Це значить, що всі результати, показані на дистанції 20 км, будуть зараховані як офіційні. Відповідно спортсмени, які ще не мають кваліфікаційного нормативу на чемпіонат світу-2019, зможуть виконати його у Сумах.
 
Нагадаємо, що норматив на чемпіонат світу зі спортивної ходьби на 20 км серед чоловік складає 1:22.30 год, а серед жінок – 1:33.30 год. В українській команді на сьогодні їх виконали Інна Кашина і Надія Боровська серед жінок та Іван Лосєв і Віктор Шумік серед чоловіків.
 
Окрім українців судити чемпіонат України будуть троє міжнародних суддів: Анна Веселова з Ізраїлю, Йєнс Грюнберг з Німеччини та Януш Криніцкі з Польщі.
 
Та сильним у Сумах буде склад не лише суддівської колегії, а й учасників. На старт дистанції 20 км серед чоловіків вийдуть переможці, призери та учасники командних чемпіонатів світу, Кубків Європи зі спортивної ходьби, чемпіонатів світу і Європи у різних вікових категоріях. Серед них, зокрема, Сергій Будза, Валерій Літанюк, Дмитро Собчук, Едуард Забуженко, Віктор Шумік, Олег Свистун, Андрій Гречковський і Віктор Кононенко серед чоловіків та Христина Юдкіна, Марія Філюк, Аліна Ткач, Дарина Касян, Ганна Шевчук, Дар’я Хусаїнова, Тамара Гаврилюк, Юлія Балим та інші серед жінок.