Україна – у фіналі Європейських ігор

292
Збірна України виграла півфінал і з першого місця пробилася до фіналу Європейських ігор, які тривають у Мінську.

 
Почавши змагання за сонячної погоди, завершували їх учасники першого півфіналу за дуже сильної зливи. Дощ почався якраз перед забігом на 110 метрів з бар’єрами (він майже не припинявся і в другому півфіналі). На той момент Україна лідирувала. Запорукою цього стали перемога змішаної естафетної команди 4х400 метрів у складі Данила Даниленка, Тетяни Мельник, Аліни Логвиненко й Олега Миронця (3.16,65 хв), другі місця Марини Бех-Романчук зі стрибків у довжину, Сергія Смелика з бігу на 100 метрів, де він, до речі, потворив найкращий результат нинішнього сезону – 10,35 с, й Ганни Гацько-Федусової з метання списа та шосте місце з повторенням найкращого результату сезону з бігу на 100 метрів Христини Стуй (11,69 с).
 
У півфіналі Артема Шаматрина на дистанції 110 метрів з бар’єрами замінив Богдан Чорномаз. Українець фінішував п’ятим (14,21 с, найкращий результат сезону).
 
Надалі дощ лише посилювався, та він не завадив скинути зі свого SBще дві сотих секунди Анні Плотіциній і виграти 100-метрівку з бар’єрами (13,11 с).
 
Андрій Проценко вперше вийшов у сектор для стрибків у висоту на Європейських іграх у Мінську. Нагадаємо, що у кваліфікації у цій дисципліні змагався Богдан Бондаренко. Оскільки у півфіналі боротьба йшла лише за команду й особисті медалі не розігрували, а ще й з огляду на погоду Андрій вирішив не ризикувати. У дуелях підгрупи він замовив і подолав 2,16 та 2,11 м. На фінальну дуель за перше місце (а на той момент сектор уже більше нагадував басейн) Проценко замовив 2,14 м. Його суперник, Алперен Ацет з Туреччини, – 2,26. Обом атлетам за таких умов не вдалося подолати планку і вони розділили між собою очки за перше місце порівну.
 
На старт гонки переслідування – естафети 800-600-400-200 метрів – українці виходили лідерами і маючи гандикап, проте розслаблятися і не думали. Євген Гуцол зі старту не підпускав суперників і першим передав естафетну паличку Наталії Прищепі, яка  на цій стадії змагань замінила Ольгу Ляхову. Наталя у притаманній їй манері переможниці подолала 600 метрів. Досить упевнено з цим завданням упорався й Олексій Поздняков, відправивши на заключні 200 метрів Яну Качур з неабияким запасом. Яна, як і у кваліфікації, довела справу до логічного завершення, забронювавши своїм фінішем перемогу Україні у півфіналі і вихід у фінал.
 
Фінал Європейських ігор відбудеться 28 червня. За медалі крім збірної України також боротимуться команди Франції, Німеччини, Білорусі, Італії та Чехії.
 
Попередня статтяМарина Бех-Романчук: «Люблю, коли в секторі відбувається безпосередня боротьба між суперницями»
Наступна статтяУкраїна виграла Європейські ігри-2019!