Українці стартували на юніорському чемпіонаті Європи з легкої атлетики

404
Липень по праву може називатися легкоатлетичним місяцем номер один у 2019 році. Суперліга командного чемпіонату Європи з багатоборства, Кубок Європи з бігу на 10000 метрів, чемпіонат Європи з гірського бігу, молодіжний чемпіонат Європи, Всесвітня Універсіада, юнацький чемпіонат ABAF… Естафету у них 18 липня прийняв юніорський чемпіонат Європи. І це ще далеко не закінчення липневого календаря Королеви спорту.

 
Найсильніші юніори континенту зібралися у Швеції. У цій же країні минулого тижня відбувався молодіжний чемпіонат Європи, проте цього разу замість Євле центром легкоатлетичної Європи буде Бурос.
 
У перший день юніорського чемпіонатуЄвропи медалі не розігрували. Змагання почали семиборки. Крім того відбулися забіги і кваліфікації у кількох дисциплінах, і більшість були досить успішним для України.
 
У перший день змагання розпочали відразу двоє наших лідерів – двоє основних претендентів на перемоги у своїх дисциплінах. Мова про Михайла Кохана і Ярославу Магучіх.
 
Михайло Кохан у першій же спробі відправив молот на 79,18 м і вийшов до вирішального кола з першим результатом. Кваліфікаційний норматив у цій дисципліні складав 72,00 м. Ще один українець, Данило Федоров у другій спробі показав результат 72,29 м і тепер також побореться за медалі. Зазначимо, що юніори метають молот вагою 6 кг.
 
Ярославі Магучіх для виходу до фіналу зі стрибків у висоту вистачило 1,81 м. Вище спортсменкам стрибати не знадобилося. 12-ку, яка продовжить боротьбу за медалі, з результатом 1,78 м замкнула ще одна українка Олена Жмур.
 
Артур Бортніков та Ілля Кравченко подолали кваліфікацію зі стрибків з жердиною (5,10 м). При цьому для Бортнікова такий результат став повторенням найкращого у кар’єрі.
 
Дар’я Гаркуша задоборомвийшла до фіналу з метання диска (49,12 м). Валерії Дейкун для подолання кваліфікації результату 44,90 м не вистачило.
 
Олександр Романовський з особистим рекордом (18,98 м) подолав кваліфікацію зі штовхання ядра. Вага юніорського ядра – 6 кг.
 
Андрій Авраменко з результатом 7,12 метрів замкнув 12-ку фіналістів зі стрибків у довжину.
 
***
 
Було чим похвалитися українцям і у біговій програмі у перший день змагань. Андрій Краковецький з найкращим результатом серед усіх учасників вийшов до фіналу з бігу на 3000 метрів (8.23,37 хв).
 
У фіналі з бігу на 1500 метрів виступить Олександр Гонський. Його час у першому колі – 3.50,64 хв.
 
З результатом 55,10 с до півфіналу з бігу на 400 метрів вийшла Наталія Дишлюк.
 
Василь Макух напряму вийшов до півфіналу з бігу на 100 метрів (10,85 с), який відбувався у вечірній програмі. У ньому він поліпшив ранковий результат, пробігши дистанцію за 10,73 с, проте для фіналу цього було замало.
 
Перше коло з бігу на 110 метрів з барєрамине вдалося подолати Андрію Василевському (14,13 с).
 
***
 
Після чотирьох видів семиборства у жінок лідирує іспанка Марія Вісенте (3565 очок). Лиш двома очками їй поступається британка Голлі Міллз. Першу трійку наразі замикає ірландка Кейт О’Коннор (3543).
 
Юлія Лобан з сумою 3250 очокйде десятою. Тетяна Білик посідає 15-те місце (3202 очка).
 
 
Фото (с)НОК України
Попередня статтяДві українки – у призовій трійці змагань у Падуї
Наступна статтяKyiv Athletics Festival об’єднав професіоналів і аматорів