Дві медалі українців на завершення юніорського чемпіонату Європи

256
Фото (с)БФЛА
У Буросі завершився юніорський чемпіонат Європи з легкої атлетики. Українці з чотирма золотими і двома срібними медалями посіли четверте місце у медальній таблиці.

У заключний день змагань золото нашій команді приніс Артем Коноваленко, а срібло – Олег Дорощук.

Артем Коноваленко приїхав у Бурос лідером європейського сезону U20 з потрійного стрибка. На момент старту фінальних змагань цей результат дорівнював 16,30 метрам. Проте у четвертій спробі Коноваленко поліпшив його на 20 сантиметрів і встановив новий особистий рекорд. Відтепер юніори континенту у 2019 році рівнятимуться на показник 16,50 метрів.

«Я був хворим, та навіть попри це змагання були приємними і нескладними. Я щасливий з того, що встановив особистий рекорд і поліпшив найкращий результат юніорського сезону в Європі. Дощ не збив мене з пантелику. Навпаки, він став додатковим поштовхом. На юнацькому чемпіонаті світу у Найробі я також встановив свій РВ під дощем», – сказав Артем Коноваленко у коментарі організаторам. І додав: «Наша команда України – чудова!»

З результатом понад 16 метрів змагання завершила вся трійка призерів. Білорус Марк Можейко у заключній спробі вийшов на друге місце (16,22 м), а грек Андреас Пантазіс виграв бронзу (16,08 м). Для обох спортсменів це були особисті рекорди. Ще один українець, Владислав Шепелєв, посів 11-те місце (15,11 м).

***

Олег Дорощук виграв срібну медаль зі стрибків у висоту (2,14 м). Поза будь-якою конкуренцією цього дня був бельгієць Томас Кармой (2,22м). Владислав Лавський подолав 2,00 м і розділив десяте місце з голландцем Станом Нійхьюісом.

***

У заключний день чемпіонату відбулися змагання зі спортивної ходьби на 10000 метрів. Дарина Касян фінішувала 17-ю серед юніорок (51.09,61 хв). Серед юніорів Тарас Корецький посів 13-те місце (44.31,60 хв), Микола Рущак – 15-те (44.37,87 хв – особистий рекорд), а Ігоря Гончаренко було дискваліфіковано.

Марія Буряк, як і у півфіналі, встановила особистий рекорд з бігу на 400 метрів з бар’єрами і стала сьомою у фіналі (58,49 с). Тетяна Безшийко фінішувала восьмою (1.00,51 хв).

Тетяна Кравченко стала сьомою зі штовхання ядра (15,23 м), а Ганна Хопяк посіла восьме місце (14,80 м).

Олексій Кирилін замкнув вісімку найсильніших юніорів континенту з метання диска (57,20 м).

Восьмою фінішувала і естафетна команда 4х400 метрів юніорок у складі Наталії Дишлюк, Мар’яни Шостак, Марії Буряк і Тетяни Кайсен (3.41,13 хв).

У юніорів у цій естафеті несподіванкою стала перемога збірної Туреччини, та ще й найкращим результатом юніорського сезону в Європі – 3.08,34 хв. Українська команда у складі Олександра Погорілка, Тараса Шинкара, Ярослава Голуба і Микити Барабанова перетнула фінішну лінію шостою (3.10,75 хв).

Роман Зозуля фінішував 18-м з бігу на 5000 метрів (15.03,13 хв).

***

Артем Коноваленко й Олег Дорощук повертаються 22 липня, о 20:00, рейсом ВТ404 (з Риги). Запрошуємо всіх до терміналу Dаеропорту «Бориспіль» зустріти наших легкоатлетів!