Лазурне: добре, а буде ще краще!

185
Минулого тижня президент Легкої атлетики України Ігор Гоцул провів низку робочих зустрічей в Херсонській області. Їхніми результатами він поділився з прес-службою ФЛАУ.
 
– В Херсонській області я перебував у відпустці з рідними, – розповідає Ігор Гоцул. – Але не міг не скористатися можливістю певний час присвятити своїм обов’язкам президента ФЛАУ. Вважаю, про декілька зустрічей, які в мене там відбулися, буде цікаво знати нашим колегам. В той же період в Лазурному відбувався навчально-тренувальний збір українських легкоатлетів, і я провів окремі бесіди зі спортсменами та тренерами. Нагадаю, що нещодавно в місті було введено в експлуатацію стадіон. Це було зроблено завдяки тому, що нам вдалося переконати власника пансіонату «Прибережний» Андрія Путілова в доцільності співробітництва зі спортом. І як результат – він за своїх кошти обладнав дуже гарний, затишний, стандартизований стадіон, і тепер ми маємо можливість використовувати його в осінньо-весінній період, коли атлетам потрібна підготовка в умовах теплого клімату.
 
Під час обох зустрічей з командою я провів анкетування щодо умов проведення зборів в Лазурному. Адже нам важливо мати зворотній зв’язок і швидко реагувати та вирішувати питання, які виникають. Щодо умов проживання, то і спортсмени, і тренери дали дуже високу оцінку «Прибережному», ніяких зауважень і пропозицій не надійшло. Щодо харчування, то тренери залишилися нам задоволені повною мірою. Спортсмени – в цілому задоволені, але була низка побажань – забезпечити більше рибних страв, фруктів, овочів та мінімізувати смажене.
 
Щодо тренувального процесу – стадіон чудовий, у всіх викликає лише позитивні емоції. Але для повноцінної підготовки там не вистачає тренажерів і штанги. Також необхідно на цьому спортивному об’єкті накопичувати інше, необхідне для тренувального процесу допоміжне обладнання – резинки, тощо. Всі були задоволені можливостями для відновлення, оскільки тут є якісна сауна, а також чудове повітря, море та власний піщаний пляж пансіонату, який можна використовувати і для тренувального процесу, і для відпочинку. Єдиний момент – під час тренувального процесу необхідно, аби в розпорядженні атлетів весь час був масажист.
 
Зібравши цю інформацію, ми провели зустріч з керівництвом і власниками пансіонату, аби вирішити всі питання. Що стосується харчування, то вже на наступних зборах для спортсменів та тренерів буде забезпечена можливість вибору з декількох страв. В щоденному меню будуть представлені різні складові – молочна продукція, м’ясо, риба, овочі, тощо, що дасть можливість зробити харчування ще кращим. А в найближчому майбутньому ми хочемо, щоб харчування тут було організовано за принципом шведської лінії, коли кожен зможе вибрати що і скільки хоче, і харчуватися як хоче. Більш того, Державному тренеру В’ячеславу Тиртишнику та його команді поставлено завдання – усюди, де ми проводимо централізовані збори, повинні прагнути, щоб харчування було організоване саме таким чином – шведською лінією. Або, щонайменше, щоб була забезпечена можливість вибору з декількох страв. Аби це було комфортно в першу чергу для спортсменів.
 
Також ми домовилися з власниками та адміністрацією «Прибережного», що найближчим часом там буде обладнано тренажерний зал та зал важкої атлетики для забезпечення наших спортсменів під час зборів повноцінною силовою підготовкою.
 
Вже скоро, в жовтні, в «Прибережному» відбудуться важливі не лише з точки зору спорту змагання, які вже стають традиційними – відкритий чемпіонат Криму та Севастополя з легкої атлетики. Я скористався можливістю обговорити з керівництвом бази і з нашим тренерським штабом підходи та рекомендації до проведення змагань. Вже запущено процес підтвердження учасників цього чемпіонату, і я переконаний, що він пройде на гарному організаційному рівні і приверне увагу ЗМІ.
 
Під час зустрічей зі спортсменами та тренерами завжди підіймаються питання, пов’язані з проблемами того чи іншого регіону. Завжди намагаємося реагувати, аби разом їх вирішити. Зокрема, зараз обговорили питання щодо реконструкції львівського стадіону СКІФ. За результатами цього запиту я контактував з нашими колегами у Львові, з підрядниками, і ми намагаємося допомогти пришвидшити цей процес. Дуже активно тут на допомагає Державний секретар Міністерства молоді та спорту України Олег Немчінов.
 
 
Також говорили про недостатнє фінансування низки ШВСМ у Львові та Києві. Зв’язалися з керівництвом в цих містах, щоб допомогти вирішити питання. З представниками Волинської області ми обговорювали проблему складності організації тренувального процесу метальників. В Луцьку у нас чудовий стадіон, який в тому числі дозволяє нам проводити всі види метань. Але тренувальний процес безпосередньо на «Авангарді» ми організувати не можемо. І місць в Луцьку, які б повною мірою задовольняли метальників, не має. Ми обговорювали, яким чином можна вирішити цю проблему. Під час мого останнього візиту в Луцьк у нас з В’ячеславом Тиртишником була зустріч з ректором місцевого Університету, під час якої ми оглянули місце, де найближчим часом планується обладнати сектор для метань. І я буду зв’язуватися з керівництвом Університету та міста, щоб цей процес пришвидшити.
 
– Чи не має у вас побоювань, що після того, як ви пішли з посади першого заступника Міністра молоді та спорту, ваш вплив на ці процеси стане меншим?
 
– Не боюся, навіть навпаки. По-перше, Легка атлетика України – шанована, вагома і визнана в країні організація, яка має гарні традиції, великий авторитет та безсумнівні успіхи. І з Федерацією та її президентом рахуються, нас чують, з нами готові вести перемовини і нас раді бачити у якості партнерів. Другий момент – те, що я вже не виконую функції заступника Міністра, навпаки, буде мені допомагати. Адже перебуваючи на тій посаді я мав дотримуватися певних етичних правил, і займатися розвитком всіх олімпійських видів спорту, інколи навіть в ущерб легкій атлетиці. Тепер в мене не має таких зобов’язань і я можу зосередитися на своїх легкоатлетичних обов’язках. Тому я зараз активніше буду їздити в регіони, аби вирішувати питання розвитку легкої атлетики. Вважаю, це принесе результат.
 
Фото – Олеся Ковальчук