Михайло Кохан: «Мені лише 18 років, тож це непоганий виступ для першого чемпіонату»

654
У 18 років, на своєму дебютному чемпіонат світу Михайло Кохан посів п’яте місце з метання молота. І це у дорослій компанії, де вага снаряда вища.

 
Кохан у п’ятій спробі встановив особистий рекорд (77,39 м), проте навіть попри це результатом залишився не до кінця задоволений.
 
«Сьогодні довелось похвилюватися. Стільки нервів у третій спробі, як тут, ще не витрачав на жодних змаганнях.На минулорічному юніорському чемпіонаті Європи у Тампере перші дві спроби не були зараховані, але третю я добре виконав і проходив далі. А у Досі все було впритул. Наприклад, британець Нік Міллер має 78 метрів і якби метнув їх, міг би мене витіснити», – каже Михайло.
 
«Будемо вважати, що новачкам щастить, – підключається до розмови тато і тренер Михайла Сергій Кохан. – У кваліфікації він зробив усе вільно, а у фіналі почав затискатися».
 
«Насправді, мені лише 18 років, тож це непоганий виступ для першого чемпіонату. Але все ж трішки не склалося. Можна було ще додати і показати результат в районі 78 метрів, щоб було четверте-третє місце», – додає Михайло.
 
Скориставшись нагодою, ми поставили Сергію і Михайлу питання, яке регулярно обговорюються у різних колах: щодо того, чи не зарано юніору брати до рук дорослий молот, ризикуючи «зламатися».
 
– Ми не форсуємо підготовку, – каже Сергій Кохан. – Якщо люди вважають, що ми ставимо перед собою якісь захмарні цілі і посилено до неї готуємося вже зараз, то це не так. Ми, приміром, не працюємо з великою вагою, як, можливо, звикли працювати люди старшого покоління. Якщо чесно, ми, за великим рахунком, навіть не присідаємо і штанги не тягаємо. Якщо ті, хто з нами виступає, присідають з вагою 200 кілограмів, то Міша у своєму житті присів максимум зі 120.
 
Тобто Михайло метає виключно на таланті і легких тренуваннях?  
 
Так, це талант і спринтерська, швидкісно-силова підготовка. Ми лише починаємо працювати на силу, але максимально намагаємося відтягнути це на далі, на більш пізній період.
Попередня стаття17 000 бігунів вже цими вихідними вийдуть на старт ювілейного Київського марафону
Наступна статтяДоха-2019, день 7: розклад виступу українок