Білоцерківський тріумф групи Ігоря Сташка

222
6 жовтня в Білій Церкві відбувся традиційний, 16-й за ліком міжнародний Білоцерківський марафон. В його рамках також пройшов чемпіонат України з марафонського бігу.
 
– Згідно з критеріями відбору чемпіон України-2019, за умови виконання олімпійського нормативу, потрапляв напряму на Олімпійські ігри, – розповідає старший тренер збірної України з витривалості Олег Курбаков. – Нормативи на Токіо досить серйозні – 2:11.30 у чоловіків та 2:29.30 у жінок. Лідери, які планували взяти участь в цих змаганнях і відібратися на Олімпіаду, дуже серйозно поставилися до підготовки. Група Ігоря Сташка з січня готувалася в горах, вів цілеспрямовано до цих змагань Дар’ю Михайлову її наставник Сергій Романчук. У підсумку на Білоцерківському марафоні тріумфували підопічні Сташка – кияни Євгенія Прокоф’єва (2:28.06) та Богдан-Іван Городиський (2:10.52). Отож вони вже відібралися на Олімпійські ігри. Зазначу, що атлети, які посіли другі місця, також виконали нормативи на Токіо – це ще один представник групи Ігоря Сташка Микола Нижник (2:11.12), а також Дар’я Михайлова з Київщини (2:28.15). Дар’я була дуже засмучена, адже програла чемпіонці усього 9 секунд. Але в неї ще є шанс потрапити на Олімпіаду, адже за умовами відбору ще по двоє чоловіків та жінок будуть добиратися за рейтингом до квітня наступного року.
 
Варто відзначити, що бронзові призери чемпіонату – киянка Ірина Бубняк (вона також тренується у Сташка) та Ігор Гелетій з Івано-Франківська, які золоті та срібні медалісти, пробігли по нормативу майстра спорту міжнародного класу (2:30.51 та 2:13.15 відповідно). А ще цікаво, що всі підопічні Сташка, яких я тут назвав, бігли марафон вперше в житті!
 
Додам, що і організація, і погодні умови були під час марафону просто супер. Для найкращих було передбачено призовий фонд. Траса – сертифікована, вважається дуже швидкою, температура повітря була 12-13 градусів, без вітру, що є ідеальним для марафонців.
 
З повними результатами змагань можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.
Попередня статтяОлександр Бабарика та Наталія Семенович виграли 10-й Київський міжнародний марафон
Наступна статтяЗалаштунки Дохи-2019: ASICS, Nordic, ІААФ, ЄА та співпраця з Катаром