Чорноморські будні

234
У Чорноморську добігає кінця навчально-тренувальний збір українських легкоатлетів. На три тижні це місто на Одещині стало другою домівкою для близько 150 спортсменів, їхніх тренерів, а також лікарів та масажистів. Серед атлетів – як досвідчені та титуловані члени національної збірної, збірних різних областей, а також представники Західного та Східного Центрів олімпійської підготовки з легкої атлетики.
 
Чорноморський збір – це початок підготовки до нового, олімпійського сезону. Більшість спортсменів займаються тут під навантаженням. Для цього у Чорноморську є всі умови. В їхньому розпорядженні і піщаний пляж, і вже славнозвісна гірка біля узбережжя. В спорткомплексі «Юність» – зал штанги, тренажерний зал та басейн.
 
 
Головними ж тренувальними аренами слугують стадіон «Шкільний» (нещодавно арсенал його обладнання поповнився ямою для стрибків у висоту, яку придбало місто), а також декілька стадіончиків міських загальноосвітніх шкіл. Окрім цього, обладнали куточок силової підготовки і на території відкритого тенісного корту Кемпінгу АББО, де проживає більшість учасників зборів. Також повноцінним тренуванням сприяє погода – переважно тепла та сонячна.
 
 
Щоб зрозуміти насиченість дня наших спортсменів та тренерів, пропонуємо ознайомитися з їхнім щоденним розпорядком. За невеликими виключеннями він має наступний вигляд:
 
8:00-9:00 – Сніданок
10:00-12:00 – Тренування
12:30-13:30 – Обід
16:00-18:00 – Тренування
18:30-19:30 – Вечеря
19:30-20:30 – Лекція
 
 
Також в рамках збору передбачені користування сауною, до послуг спортсменів – лікарі та масажисти збірної.
 
Всі перераховані вище локації, на яких займаються наші атлети в Чорноморську, розташовані досить компактно, їх можна обійти за півгодини. Тому часто в межах одного двогодинного тренування одні й ті ж групи атлетів з наставниками можна зустріти спочатку, наприклад, на стадіоні «Шкільний», а потім в тренажерному залі та залі штанги.
 
 
Чи не щодня для спортсменів та тренерів проводяться освітні лекції, які читають знані у своїх галузях фахівці. Ось теми лише деяких з них:
 
1. Значення та способи оцінки частоти серцевих скорочень у професійних спортсменів (Юрій Атаман – Директор Центру спортивної медицини Сумського державного університету);
2. Деякі аспекти фармакологічної підтримки спортсменів під час тренувального періоду (Альбіна Жаркова – Провідний фахівець центру спортивної медицини, асистент кафедри сімейної медицини СумДУ);
3. Проблеми у попереково-крижовому відділі при заняттях спортом: їх причини ту усунення (Євген Савченко – Тренер-масажист штатної збірної команди);
 
 
4. Сучасні тенденції у підготовці легкоатлетів за підсумками чемпіонату світу-2019 (Анатолій Бойко – Заслужений тренер України; Тетяна Базелюк – кандидат наук фізичного виховання та спорту);
5. Розминка легкоатлета у процесі тренувальної та змагальної діяльності (Анатолій Бойко; Євген Савченко);
 
 
6. Моделювання річного циклу підготовки легкоатлета (Анатолій Бойко; Тетяна Базелюк);
7. Антидопінговий контроль у спорті (Олександр Ткачук – Фахівець Національного антидопінгового центру України);
8. Функціональна підготовленість спортсменів, які спеціалізуються в циклічних видах легкої атлетики, з прикладами тестування українських легкоатлетів та спортсменів-аматорів (Руслан Кропта – Завідувач лабораторії діагностики функціонального стану спортсменів ДНДІФКС);
9. Дослідження технічної досконалості виконання стрибків в довжину оптико-електронними методами реєстрації рухів спортсменів, з прикладами реєстрації техніки українських легкоатлетів (Олександр Жирнов – Старший науковий співробітник лабораторії дослідження фізичної та технічної майстерності спортсменів ДНДІФКС).
 
 
Окрім того, що цей збір – навчально-тренувальний, він також і організаційний. Головні тренери за видами (а на зборі сконцентровані переважно представники груп стрибків, спринту та багатоборств) проводять зустрічі з кожним індивідуальним тренером спортсменів. Під час них обговорюють плюси та мінуси минулого сезону, а також планування на сезон олімпійський.
 
Окрема зустріч з цього приводу відбулася з наставниками у Державного тренера України з легкої атлетики В’ячеслава Тиртишника. Пан Тиртишник, зокрема підбив підсумки головних стартів минулого сезону. Розповів присутнім про ділові зустрічі, які відбулися у керівників української делегації в Катарі під час чемпіонату світу. Зокрема повідомив, що за підсумками перемовин з керівництвом компанії ASICS буде переглянуто наш чинний контракт. Зокрема, збільшиться кількість змагань, на які будуть екіпіруватися легкоатлети; додане взуття, в тому числі для тренерів; усунені недоліки, які мали місце в попередніх екіпірувальних комплектах; на Олімпійські ігри-2020 буде виготовлено нову форму.
 
 
Головними стартами наступного сезону у нас будуть чемпіонат світу в приміщенні в Нанкіні, Олімпійські ігри в Токіо, чемпіонат Європи в Парижі, а також чемпіонат світу серед юніорів та чемпіонат Європи серед юнаків. Держтренер наголосив, що наразі йде узгодження індивідуальних планів підготовки спортсменів (особливо до основних змагань). Триває робота над формуванням попереднього складу збірної України та Центрів Олімпійської підготовки на 2020 рік. 28 жовтня в Києві під час засідання Виконавчого комітету ФЛАУ вони будуть попередньо затверджені та опубліковані на офіційному сайті Легкої атлетики України.
Попередня статтяЮрій Горбаченко продовжує боротися за життя і потребує допомоги!
Наступна статтяМедальні успіхи українців на Всесвітніх іграх серед військовослужбовців