Науковий підхід метальників

256
У Луцькому національному технічному університеті відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми та перспективи підготовки спортсменів високої кваліфікації з метань через призму діяльності».
 
В конференції взяли участь ректор Луцького НТУ Петро Савчук, завідувач кафедри фізкультури, спорту та здоров’я Університету Сергій Савчук, а також чимало поважних гостей тренер білоруської збірної команди з метання спису Валерій Оксенчук, головний тренер збірної України з метань Максим Островський, тренер юнацької збірної України з метання спису Степан Янчук, старший тренер-викладач Володимир-Волинської ДЮСШ Віталій Петрук, тренер-викладач збірної Рівненської області з метання спису Олег Зуєв, тренер-викладач Луцького НТУ Володимир Сахарук, перший віцепрезидент Федерації легкої атлетики України Володимир Рудюк та багато інших спортсменів-науковців.
 
Луцьк став місцем проведення цієї конференції не випадково. Нещодавно між Федерацією легкої атлетики Волинської області та Луцьким національним технічним університетом був підписаний меморандум про створення сучасного метального центру, перші кроки до заснування якого уже зроблено. Під час відкриття конференції керманич волинської легкої атлетики Володимир Рудюк виказав сподівання, що вже весною роботи будуть завершені і Волинська область отримає сучасний центр підготовки атлетів.
 
 
Першим виступив із доповіддю «Місце та роль університету в спорті вищих досягнень» ректор Луцького НТУ Петро Савчук. Він розповів, про важливість розвитку спорту у ЗВО та актуальність цієї спеціальності серед молоді.
 
Про «Принципіальну основу техніки метання спису, анагліфію руху та її складність» розповів заслужений працівник фізкультури і спорту України, викладач Луцького НТУ Володимир Сахарук. Він, на прикладах з власного життя, досвіду та знань, розповів про особливості рухового апарату людини, фізіологічні властивості та їх вплив на техніку метання спису через призму науки.
 
Одним із найбільш конструктивних виступів, з конкретними порадами для тренерів, була доповідь гостя із Білорусі. Так, тренер збірної команди з метання спису Валерій Оксенчук поділився секретами та особливостями роботи тренера зі спортсменом, їх взаємовідносин, на шляху до перемог: «Навколишнє середовище дуже впливає на спортсмена, але тренерське завдання – допомагати своєму вихованцю впевнено долати усі перешкоди. Ще на етапі відбору тренер повинен налагодити хороший контакт із підопічними, і, в результаті, зробити правильний вибір та знайти справжнього чемпіона. Дуже важливо, щоб спортсмен був грамотний і дисциплінований. Ти не зможеш досягнути найвищого результату, якщо практичні навички не підкріплюватимуться знаннями. Сьогодні наука і спорт тісно пов’язані між собою».
 
Головний тренер штатної команди національної збірної команди України з легкої атлетики Максим Островський розповів про те, як аналізував успіхи українців на світовій спортивній арені та сильні напрямки спорту в Україні. Також пан Островський поділився висновками дослідження і як, на основі цього, впровадив новітні методології в свою діяльність:
 
– Одна із моїх позицій – підтримання студентського спорту. Я чітко бачу, що Луцький національний технічний університет має великий потенціал для того, аби поєднати спорт і науку. Зізнаюсь, моя позиція як науковця і головного тренера чітка: спорт без техніки існувати не може, а запорука хорошої техніки – наукова складова. Якщо ти маєш хорошу теоретичну базу і застосовуєш її на практиці, то успіх гарантований! Дуже приємно, що у вашому університеті я знайшов однодумців, як на кафедрі фізичної культури, спорту і здоров’я так і в особі ректора. Якщо ми об’єднаємо зусилля, то зможемо отримати хороший результат.
 
 
Дуже приємно, що за сприяння ФЛАУ, ФЛА Волинської області та ЛНТУ тут буде реалізовано саме комплексний підхід – ми матимемо і тренувальну базу, і центр для досліджень і супроводу спортсменів. Адже на базі Університету вже маємо басейн, тренажерний та ігровий зали, а також котеджі, де спортсмени зможуть проживати поруч з місцем підготовки. Також з керівництвом Університету ми обговорили систему стартів, які тут відбуватимуться. Це будуть студентські ігри, але не Універсіада, яка проводиться в нашій країні. Залучатимемо до змагань провідних спортсменів-іноземців, які навчаються в університетах. 27 листопада у нас заплановано зустріч керівництва Луцького НТУ та ректора НУФВСУ Євгенія Імаса, під час якої ми зможемо обговорити створення подібних спортивних центрів – можливості вищих навчальних закладів, тощо. Адже майбутнє саме за симбіозом тренерів та науковців. Зокрема, аналогічна ідея у нас є щодо Кам’янець-Подільсокого Університету, завкафедри легкої атлетики якого, Леонід Гурман, вже створив там сертифікований сектор для метань і продовжує розвивати інфраструктуру.
Попередня статтяНаталія Тобіас святкує День народження
Наступна статтяВизначені міста, які приймуть чемпіонат світу у приміщенні і чемпіонат світу з півмарафону у 2022 році