Рекордний вік-енд

328
Торунь, Нью-Йорк, Вайнгайм, Руан… Різні міста, країни, континенти, та є дещо, що їх об’єднує. Минулого вік-енду всі вони приймали міжнародні легкоатлетичні турніри. І на кожному з них встановлювали рекорди- особисті, національні і навіть світові.

 
Справжньою окрасою цього вік-енду став четвертий етап Всесвітнього легкоатлетичного туру у приміщенні, який приймав Торунь. Швед Арманд Дуплантіс зробив те, про що, за його ж словами, мріяв з трьох (!) років – встановив світовий рекорд зі стрибків з жердиною. Більше того, він побив досягнення француза Рено Лавіллені, який завжди був його кумиром, а зараз є ще й хорошим товаришем. Друга спроба на висоті 6,17 метрів – і Дуплантіс робить у Польщі те, до чого був настільки близький чотирма днями раніше у Дюссельдорфі.
 
Попередній світовий рекорд – 6,16 метрів – Лавіллені встановив 15 лютого 2014 року у Донецьку.
 
Марина Бех-Романчук перемогла у змаганнях зі стрибків у довжину, встановила особистий рекорд (6,96 м) і зміцнила свої лідерські позиції як у світовому топ-листі сезону, так і в заліку туру.
 
Ефіопка Хайлу Лемлем фінішувала другою з бігу на 1500 метрів, а її час – 4.01,79 хв – став новим світовим рекордом U20  у приміщенні. Ця ж дистанція у змаганнях серед чоловіків завершилася рекордом Південної Америки у приміщенні у виконанні бразильця Тіаго Андре.
 
Крім того у Торуні було встановлено ще чотири та повторено два національні рекорди.
 
***
 
Ще кілька світових лідерів зі стрибків з жердиною у цей же вечір змагалися у Руані. Переможцем турніру з найкращим особистим досягненням у приміщенні став американець Сем Кендрікс (6,01 м). Змагання серед жінок виграла британка Голлі Бредшоу (4,63). Венесуелка Робейліс Пейнадо потупилася їй лише за спробами.
 
***
 
У Нью-Йорку на турнірі MillroseGames американка Сенді Морріс виграла змагання зі стрибків з жердино з найкращим результатом сезону у світі – 4,91 м. Після цього вона спробувала сили на висоті 5,04, але планка не встояла.
 
Американець Донован Брейжер з рекордом континенту у приміщенні переміг з бігу на 800 метрів (1.44,22 хв), а його співвітчизник Райян Крузер був поза конкуренцією зі штовхання ядра і з результатом 22,19 метрів очолив світовий топ-лист сезону.
 
Не обійшлося тут і без національних рекордів.
 
***
 
Вайнгайм став щасливим для Вадима Кравчука. Українець виграв змагання зі стрибків у висоту з новим особистим рекордом – 2,24 метри.
 
***
 
Ольга Ляхова відкрила сезон змаганнями у Дортмунді. На дистанції 800 метрів вона фінішувала п’ятою (2.05,43 хв). Перемогла німкеня Крістіна Герінг (2.04,06 хв).
Попередня статтяПовернення на п’єдестал
Наступна статтяУкраїнці виграли чотири золота на юніорському чемпіонаті ABAF у приміщенні (ВІДЕО)