Українки виконали чотири олімпійські нормативи зі спортивної ходьби

350
16 лютого Анталія приймала зимовий чемпіонат Туреччини зі спортивної ходьби. Участь у ньому взяли також скороходи з інших країн, включаючи українську команду, яка наразі перебуває там на зборах.

Нагадаємо, що до цих змагань нормативи для участі в Олімпійських іграх виконали двоє скороходів – Іван Банзерук з ходьби на 50 км та Інна Кашина на дистанції 20 км. 16 лютого список поповнився ще чотирма українками.

На Олімпійських іграх у Токіо жінки змагатимуться зі спортивної ходьби лише на 20 кілометрів, а це значить, що у боротьбу за ліцензії вступають і ті, для кого основними є 50 км, і вона стає ще жорсткішою.

Олена Собчук, яка на чемпіонаті світу-2019 стала четвертою зі спортивної ходьби на 50 км, показала, що і на дистанції 20 км готова бути серед лідерів. Саме вона стала переможницею відкритого чемпіонату Туреччини – 1:29.12 год.

Загалом, з 1:30 на змаганнях вийшли сім спортсменок, чотири з яких українки. І всі вони виконали нормативи для участі в Олімпійських іграх у Токіо-2020. Марія Сахарук (Філюк) фінішувала четвертою 1:29.35 год. Лише однією секундою їй поступилася Людмила Оляновська. З часом 1:29.36 вона п’ята. Надія Боровська замкнула першу шістку (1:29.57 год).

Христина Юдкіна посіла 11-те місце (1:37.50 год). Валентина Мирончук не фінішувала. Обидві спеціалізуються зі спортивної ходьби на 50 км.

***

У змаганнях серед чоловіків Сергій Світличний подолав дистанцію 20 км за 1:21.36 год і фінішував другим. Едуарду Забуженку й Ігорю Главану довелося зайти на 2-хвилинний піт-лейн. У результаті, Забуженко фінішував четвертим (1:21.50 год), а Главан – шостим (1:22.29 год).

Чемпіон Європи зі спортивної ходьби на 50 км Мар’ян Закальницький двадцятку в Анталії йшов у режимі тренування і фінішував п’ятим (1:21.56 год).

Віктор Шумік став сьомим (1:23.02 год), Іван Банзерук – дев’ятим (1:23.47 год). Антон Радько (1:26.07), Дмитро Собчук (1:27.16) і Валерій Літанюк (1:28.43) посіли місця з 11-го по 13-те відповідно. Олег Свистун та Ігор Гончаренко не завершили дистанцію.

***

Дівчата у категорії U18 змагалися зі спортивної ходьби на 5 км, а переможницею стала українка Валерія Шоломіцька (23.55 хв). Тарас Корецький був другим у юніорських (U20) змаганнях на дистанції 10 км – 43.36 хв.

Змагання відбувалися за сонячної погоди, на сертифікованій згідно з міжнародними стандартами трасі, а обслуговували їх міжнародні судді.