Як перемагала Вікторія Ратнікова: швидша лише Жанна Блок

532
Перемога Вікторії Ратнікової у перший день чемпіонату України у приміщенні стала однією з найяскравіших подій першого дня змагань. У Сумах вихованка Костянтина Рурака встановила особистий рекорд з бігу на 60 метрів – 7,21 с.

 
Ратніковій лише 20. За словами її тренера, так у цьому віці в Україні бігла лише одна спортсменка – дворазова чемпіонка світу, рекордсменка України з бігу на 100, 200 метрів та на 60 метрів у приміщенні Жанна Блок.
 
Блок у 19-річному віці подолала 60 метрів за 7,17 секунд, а у 20 років встановила рекорд України у приміщенні, який тримається й досі, 7,07 с. Було це 11 лютого 1993 року у Мадриді.
 
«У 20-річному віці в Україні 7,21 не біг ніхто, крім Жанни Блок. Сезон для Вікторії був дуже вдалий.Задоволений кількістю стартів – на восьми турнірах вона бігла 17 разів, динаміка скрізь була позитивною. Вікторія виграла два міжнародних змагання, зарекомендувала себе у Європі і підтвердила, що на даний момент вона найкраща в Україні, тож будемо чекати на літо», – сказав у коментарі сайту «Жорстка атлетика» Костянтин Рурак.
 
«Після забігу відчула, що зможу поліпшити особистий рекорд, але не сподівалася, що настільки. Думала, з 7,30 точно вибіжу. Тренер говорив, що пробіжу за 7,25, але аж ніяк не очікувала 7,21! Проте почула постріл – і ноги понесли, тільки фініш і тільки першою. Я дуже задоволена. Це норматив Майстра спорту міжнародного класу і норматив на чемпіонат світу у приміщенні. Хоча змагання і відмінили, я щаслива, що змогла його подолати.
 
На останніх змаганнях перед чемпіонатом було складно, думала, що 7,32 це межа, відчувала втому. Потім повністю відпочивала чотири дні, не тренувалася, робила різні дрібниці у кросівках. Коли ж сьогодні вийшла на старт, то кваліфікацію пробігла, граючись, і відчула, що це саме той день, який здійснить мою мрію. Ідеальний старт, фініш – все склалося, ніби зірки сьогодні для мене зійшлися», – сказала Вікторія у коментарях ФЛА Запорізької області та сайту «Жорстка атлетика».
 
На літо Костянтин Рурак не ставить перед своєю вихованкою захмарних цілей. Розуміючи, що олімпійський норматив надто високий, ставку робить  на чемпіонат Європи. «Норматив у Токіо дійсно високий і ще трохи зарано його виконувати, а от на чемпіонат Європи, де норматив 11,44, ми будемо намагатися потрапляти і в особистому виді, і в естафеті», – каже він. І, дивлячись на зимовий сезон, вважає, що вийти на результати 11,25-11,30 секунд з бігу на 100 метрів Вікторії цілком під силу.
Попередня статтяЗміни в регламенті чемпіонату України серед ДЮСШ та СДЮШОР з легкоатлетичного двоборства у приміщенні (2005-2006 р.н.)
Наступна статтяОлексій Касьянов – про причину дострокового припинення змагань