Чемпіонат Європи у приміщенні у категорії «Мастерс» у 2020 році не відбудеться

342
Чемпіонат Європи з легкої атлетики у приміщенні у категорії «Мастерс» у 2020 році не відбудеться. Змагання 15-22 березня повинна була приймати Брага (Португалія).

 
Причиною відміни чемпіонату у 2020-му стало поширення коронавірусу (COVID-19) та ризики, пов’язані з цим.
 
Генеральна дирекція охорони здоров’я Португалії, спираючись на наявні наукові знання, визначила низку параметрів, за допомогою яких можна провести оцінку ризиків.
 
«Згідно з цією оцінкою, було зроблено висновок про те, що чемпіонат Європи у приміщенні у категорії «Мастерс» належить до спортивних заходів з високим рівнем ризику – він відбувається у приміщенні за участі понад трьох тисяч учасників, зокрема похилого віку, які представляють 51 країну. При цьому у деяких з цих країн високий рівень захворюваності на COVID-19», – йдеться у заяві президента організаційного комітету змагань Самейро Арауджо.
 
Заходи, які можуть бути застосовані для зменшення ризику поширення захворювання, у контексті чемпіонату Європи не є достатньою гарантією для зниження ризику його передачі.
 
Після детального обговорення з відповідними державними структурами доцільності проведення чемпіонату Європи за умов, що склалися, і з огляду на дані аналізу, було ухвалене рішення про те, щоб змагання не проводити.
 
«Причиною тому є не лише неможливість гарантувати безпеку учасникам, організаторам, суддям і волонтерам. Наслідки можуть бути і для міста та всієї країни. Тому ми змушені відмовитися від проведення чемпіонату, який, поза сумнівом, вписав би свої сторінки у спортивну історію Браги і Португалії, – йдеться далі у заяві Самейро Арауджо. – Місцевий організаційний комітет відповідає за безпеку учасників і їхніх сімей, але попри всю роботу, зусилля і вкладені інвестиції ми не можемо цю безпеку гарантувати. Саме вона є фундаментальною для успіху, якого ми всі очікували на цьому чемпіонаті.
 
Ми розуміємо невдоволення, яке може бути викликане таким рішенням. Проте це був би час невизначеності, який міг би закінчитися трагічно. Наша совість цього не витримала б. Ми, організатори, розуміємо, що життя важливіше за проведення спортивного заходу.
 
Проте ми розуміємо і відповідальність, яку взяли на себе, ставши організаторами чемпіонату Європи з легкої атлетики у приміщенні у категорії «Мастерс», та важливість цих змагань. А тому висловлюємо цілковиту готовність перенести і провести їх 10-17 січня 2021 року».
 
 
Читайте також:
Попередня статтяВадим Гутцайт – новий Міністр молоді та спорту України, Олег Немчінов – Міністр Кабінету Міністрів!
Наступна статтяРатифіковано світовий рекорд U20 у приміщенні Ярослави Магучіх