Передолімпійське саммарі: МОК не скасує Олімпійські ігри, але розгляне можливість перенесення

21
Минулого вік-енду Міжнародний олімпійський комітет (МОК) вперше виступив з заявою про можливе перенесення Олімпійських ігор.

 
До цього мова йшла лише про одне: ситуація з поширенням коронавірусу (COVID-19) моніториться щодня, проте до Олімпійських ігор лишається ще кілька місяців і МОК щиро сподівається і вірить у те, що їх вдасться провести і вони стануть символом перемоги людства над хворобою.
 
Думки атлетів, а з ними і національних олімпійських комітетів різних країн щодо цього питання розділилися: у той час, як одні виступають за проведення Ігор, інші звертаються до МОК з проханням щодо перенесення.
 
Через спалахи COVID-19 у різних країнах світу МОК заявив про те, що розгляне різні сценарії.
 
У разі перенесення Олімпійських ігор може виникнути багато проблем. Зокрема, деякі з критично важливих для Ігор місць можуть недоступні в інші дати; уже заброньовано надто багато місць у готелях; потрібно буде адаптувати спортивні календарі як мінімум для 33 видів спорту, та багато іншого. Тож окрім вивчення можливих сценаріїв МОКу буде необхідна максимальна підтримка і співпраця з оргкомітетом Токіо-2020, владою міста і країни, міжнародними федераціями і національними олімпійськими комітетами; з власниками прав на трансляцію, спонсорами і партнерами Ігор.
 
У зв’язку з вище сказаним, упродовж найближчих чотирьох тижнів МОК у співпраці з оргкомітетом, владою Токіо і Японії детально вивчатиме ситуацію для того, щоб дати її оцінку і оголосити про подальший сценарій, включно з можливістю перенесення Олімпійських ігор на інші дати. При цьому варіант зі скасуванням Ігор не розглядають.
 
Президент МОК Томас Бах опублікував лист до атлетів, в якому наголосив на тому, що людські життя є найголовнішим. Це важливіше, зокрема, і за проведення Олімпійських ігор. МОК хоче бути частиною вирішення тієї ситуації, яка склалася у світі, і тому основним принципом своєї роботи зробив охорону здоров’я усіх учасників і сприяння стримуванню розповсюдженню вірусу.
 
Відразу після заяви МОК свою опублікувала і Всесвітня легка атлетика. У ній йдеться про те, що вона підтримує обговорення можливості перенесення Олімпійських ігор і готова співпрацювати з МОК та іншими видами спорту щодо альтернативних дат.