Рішення Виконавчого комітету ФЛАУ від 13 червня

218
13 червня в режимі відеоконференції відбулося засідання Виконавчого комітету ФЛАУ. Доводимо до відома легкоатлетичної спільноти основні прийняті рішення.
 
Під час карантину та вимушеної паузи в змаганнях скарбничка збірної України з легкої атлетики поповнилася п’ятьма нагородами. Справа в тому, що через допінгові дискваліфікації були переглянуті результати низки міжнародних змагань. Так, Ігор Главан за підсумками командного чемпіонату світу-2016 зі спортивної ходьби на 50 км піднявся з 3-го на 2-е місце; Ігор Главан за підсумками чемпіонату світу-2013 з легкої атлетики в спортивній ходьбі на 50 км піднявся з 4-го місця на 3-є; Олексій Казанін за підсумками Кубку світу-2014 зі спортивної ходьби на 50 км піднявся з 5-го на 3-є місце; збірна України зі спортивної ходьби на 50 км у складі Олексія Казаніна, Івана Банзерука, Сергія Будзи, Ігоря Сахарука, Андрія Гречковського за підсумками Кубку світу-2014 зі спортивної ходьби в командному заліку піднялася з 2-го місця на 1-е; Руслан Дмитренко за підсумками чемпіонату Європи-2014 з легкої атлетики у спортивній ходьбі на 20 км піднявся з 4-го місця на 3-є. Виконавчий комітет ФЛАУ прийняв рішення про те, щоб виступити з клопотанням перед Міністерством молоді та спорту України про призначення за ці здобутки вищевказаним атлетам, а також тренерам, які працювали з ними на той момент, стипендій та/або грошових винагород.
 
Виконком ФЛАУ погодив створення робочої групи з питань внесення змін в Положення про членство в ГС «Легка атлетика України». Вона створена з метою внесення в Положення деяких уточнень, зміни норм, формулювань, аби запобігти в низці моментів подвійних трактувань зокрема що стосується дитячої легкої атлетики. Склад робочої групи буде оголошено після його затвердження президентом ФЛАУ.
 
Члени Виконавчого комітету розглянули звернення Федерації легкої атлетики м. Києва щодо перенесення чемпіонату України з легкої атлетики та легкоатлетичних багатоборств серед дорослих та молоді (29-30 серпня) з Луцька до Києва і проведення його на НСК «Олімпійський». Присутні заслухали звіт голови Комісії змагань ФЛАУ Яни Бочарської, яка напередодні разом з президентом ФЛАУ Ігорем Гоцулом та керівниками ФЛА м. Києва Віктором Грінюком та Євгеном Резановим відвідали НСК «Олімпійський», де оглянули легкоатлетичну складову арени та поспілкувалися з адміністрацією НСК.
 
Порівняльна характеристика між проведенням чемпіонату України в Луцьку на стадіоні «Авангард» та у Києві на НСК «Олімпійський» дозволила зробити наступні висновки. Київ має перевагу перед Луцьком щодо зручності транспортної логістики для більшості регіонів країни, більшої кількості місцевих представників суддівського корпусу, а також престижності арени. Одночасно термін дії сертифікату ІААФ, виданого НСК «Олімпійський», сплинув 2017 року, і можливість проходження сертифікації в стислі терміни не є безсумнівною, оскільки наразі в деяких місцях наявні суттєві пошкодження синтетичного покриття в секторах для метань, горизонтальних стрибків та на бігових доріжках. Тоді як стадіон «Авангард» в Луцьку має II категорію ІААФ. Оренда НСК «Олімпійський» більш ніж в два рази більша, ніж «Авангарду» (350 тисяч гривень проти 150 тисяч гривень за весь період чемпіонату). Гарантій від керівництва НСК «Олімпійський» щодо зниження вартості наразі не отримано. Керівництво НСК «Олімпійський» категорично висловилося проти надання дозволу на проведення на арені легкоатлетичних метань. Керівництво ФЛА м. Києва запропонувало проводити метання на Олімпійській базі «Конча-Заспа». Але, по-перше, метальний сектор там знаходиться в неналежному стані; по-друге, існує велика ймовірність, що представники багатоборств будуть спізнюватися на свої види через непередбачуваність автотрафіку в столиці (відстань між «Олімпійським», де проходитимуть стрибкові та бігові дисципліни, та «Конча-Заспою» складає 15 кілометрів), а також не зможуть відпочити достатню кількість часу для відновлення між видами; по-третє, це йде всупереч з політикою ФЛАУ проводити комплексні змагання на одній арені.
 
Отож Виконком ФЛАУ прийняв рішення місцем проведення чемпіонату України з легкої атлетики та легкоатлетичних багатоборств серед дорослих та молоді в Луцьку. Визначальними стали наступні фактори: Луцьк здобув право проводити головний чемпіонат України-2020 ще минулого року, і наразі не має підстав у нього це право відбирати; члени Виконкому не вважають можливим проводити головний національний старт сезону на несертифікованій арені; неможливість проведення на НСК «Олімпійський» змагань з метань.
 
Одночасно присутні виказали розуміння, що проведення головного національного старту на головній арені країни є престижним для нашого виду спорту і для легкоатлетів. Члени Виконкому вдячні за активну позицію представникам ФЛА м. Києва, готові з ними співпрацювати в цьому напрямку, зокрема, сприяти реконструкції легкоатлетичної складової НСК «Олімпійський» та його сертифікації. Так, президенту ФЛАУ було доручено звернутися до Міністерства молоді та спорту України з питанням щодо необхідності доведення НСК «Олімпійський» до належних кондицій, адже на нього свого часу було витрачено шалені гроші, але повноцінна його експлуатація досі не розпочалася. Наразі триває прийом заявок на визначення міст-господарів національних змагань з легкої атлетики на 2021 рік. ФЛАУ обіцяє свою підтримку ФЛА м. Києва у разі позитивних зрушень. Також раніш було проведено консультації з ІААФ та ЄА і були отримані запевнення, що у разі доведення НСК «Олімпійський» до ладу, ця арена зможе прийняти і найпрестижніші міжнародні змагання з легкої атлетики.
 
Наступне засідання Виконавчого комітету ФЛАУ відбудеться 27 червня. Головним питанням, яке буде на ньому розглянуте, стане затвердження плати за допуск до авторизації та за видачу Свідоцтва про авторизацію фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, задіяних в процесі проектування, облаштування і експлуатації легкоатлетичних споруд, постачання легкоатлетичного спортивного обладнання, інвентарю, екіпірування і синтетичного покриття.
Попередня статтяФЛАУ створила робочу групу з приводу трагедії під час трейлу на Одещині
Наступна статтяНаукова праця «Часові характеристики техніки стрибка у висоту висококваліфікованих стрибунок»