Основні рішення Ради Всесвітньої легкої атлетики

34
На засіданні Ради Всесвітньої легкої атлетики 1-2 грудня були затверджені нові дати проведення таких змагань:
– чемпіонат світу з кросу у Батерсті (Австралія) відбудеться 19 лютого 2022 року. Через пандемію змагання перенесли з березня 2021 року;
– чемпіонат світу з легкої атлетики у приміщенні у Белграді (Сербія) відбудеться 18-20 березня 2022 року. Попередньою датою було 11-13 березня 2022 року.
Рада Всесвітньої легкої атлетики також затвердила кваліфікаційну систему і нормативи для участі у чемпіонаті світу U20 2021 року у Найробі і чемпіонаті світу-2022 в Орегоні. Їх опублікують цього тижня.
***
Рада погодилася з тим, що новостворений Комітет з ризиків повинен провести детальний аналіз ситуації у Білорусі і представити його для обговорення на наступному засіданні Ради Всесвітньої легкої атлетики у березні-2021.
Обговорення також включатиме питання щодо командного чемпіонату світу зі спортивної ходьби, який Мінськ має приймати у 2022 році, а саме чи залишать змагання у столиці Білорусі, чи шукатимуть інше місто для їхнього проведення.
***
Рада також розглянула питання, пов’язане з дискваліфікацією Всеросійської федерації легкої атлетики. Міжнародні експерти продовжать працювати з федерацією, зокрема, допомагаючи їй скласти детальний стратегічний і операційний план з чітко зазначеними датами. При цьому Всесвітня легка атлетика призначила двох нових незалежних експертів, які працюватимуть з ВФЛА – Маргариту Пахноцкую і Владаса Станкевичуса. Пітер Ніколсон підтримуватиме їх віддалено.
Питання дозволу виступати російським спортсменам на міжнародних змаганнях у нейтральному статусі розглянуть на наступному засіданні Ради Всесвітньої легкої атлетики 1 березня 2021 року або раніше, якщо це рекомендує робоча група на основі прогресу ВФЛА.