Голосування за найкращих легкоатлетів, тренера і команду 2020 року!

282

Легка атлетика України відкриває голосування за найкращих легкоатлета і легкоатлетку, тренера/тренерку, команду, а також найкращих легкоатлетів і легкоатлеток у категорії «Мастерc» та у номінації «Зірка, яка сходить» в Україні.

Для цього необхідно перейти за цим посиланням і обрати по одному претенденту/претендентці у кожній з номінацій.

Голосування триває до 09:00, 5 січня.

Голосування відбувається у трьох категоріях: серед представників ЗМІ, експертів (Рада ФЛАУ) і вболівальників. Кожна категорія голосів враховується як третина від усіх голосів.

«Найкращий легкоатлет року»
Сергій Будза (спортивна ходьба) – виграв зимовий чемпіонат України зі спортивної ходьби на 35 км (2:37.18 год) і срібло чемпіонату України зі спортивної ходьби на 50 км (3:49.47 год).
«Зірка, яка сходить» серед чоловіків (атлети віком до 20 років)
Олег Дорощук (стрибки у висоту) – виграв чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій U20 у приміщенні з рекордом змагань (2,20 м), чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій U20 (2,15 м); «Меморіал Олексія Дем’янюка» (2,21 м), міжнародну матчеву зустріч U20 у приміщенні з рекордом змагань (2,20 м) і чемпіонат України U20 (2,23 м); виграв бронзу чемпіонату України (2,23 м); посів п’яте місце на етапі «Діамантової ліги у Римі (2,18 м).
Тарас Корецький (спортивна ходьба) – виграв чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій зі спортивної ходьби та зимовий чемпіонат України зі спортивної ходьби на 10 км у віковій категорії U20 (42.55 хв), чемпіонат України зі спортивної ходьби на 10 км у віковій категорії U20 (43.59 хв), юніорський чемпіонат України на дистанції 10000 метрів (45.09,15 хв) та дистанцію 5000 метрів на юніорському чемпіонаті України у приміщенні (20.48,52 хв); виграв бронзу на міжнародній матчевій зустріч U18 у приміщенні на дистанції 3000 метрів (12.48,72 хв); посів друге місце на відкритому зимовому чемпіонаті Туреччини зі спортивної ходьби на дистанції 10 км (43.36 хв).
Михайло Кохан (метання молота) – переміг на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (75,43 м), зимовому чемпіонаті України з метань (77,62 м), міжнародних змаганнях у Пярну (76,42 м) та на чемпіонаті України (75,39 м); посів третє місце на міжнародних змаганнях «Меморіал Іштвана Дюлая» (77,78 м); переміг на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій U20 з рекордом змагань (метання молота 6 кг – 83,32 м).
«Зірка, яка сходить» серед жінок (атлетки віком до 20 років)
Валерія Іваненко (метання молота) – перемогла на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій U20 (63,19 м) та юніорському чемпіонаті України (66,05 м).
Ярослава Магучіх (стрибки у висоту) – встановила світовий рекорд U20 у приміщенні (2,02 м) і перемогла на етапі World Indoor Tour Gold у Карлсруе; виграла два етапи «Діамантової ліги» у Монако (1,98 м) й у Стокгольмі (2,00 м), а на етапі у Римі була другою (1,95 м); перемогла також на етапі World Indoor Tour Gold у Глазго (1,93 м) і стала переможницею серії World Indoor Tour Gold зі стрибків у висоту; виграла змагання у приміщенні «Меморіал Олексія Дем’янюка» (2,01 м) та міжнародні змагання у приміщенні у Коттбусі (1,98 м), Банській Бистриці (1,96 м) та Ульстенвіку (1,96 м); стала другою на міжнародних змаганнях у Бидгощі (1,97 м) і Дессау (1,96 м); завершила сезон-2020 у приміщенні на першому рядку світового топлиста та поділила перше місце світового топлиста літнього сезону з Юлією Левченко.
Валерія Шоломіцька (спортивна ходьба) – виграла чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій зі спортивної ходьби та зимовий чемпіонат України зі спортивної ходьби на 5 км у віковій категорії U18 (23.22 хв), юніорський чемпіонат України на дистанції 10000 метрів (48.42,79 хв), чемпіонат України зі спортивної ходьби на 5 км у віковій категорії U18 (23.35 хв), юнацький чемпіонат України у приміщенні на дистанції 3000 метрів (13.38,55 хв) і юніорський чемпіонат України у приміщенні на дистанції 3000 метрів (13.53,56 хв); виграла срібло на міжнародній матчевій зустріч U18 у приміщенні на дистанції 3000 метрів (14.03,18 хв).
Найкращий тренер/тренерка року
Геннадій Зуєв – тренер стрибуна у висоту Андрія Проценка, переможця етапу “Діамантової ліги”, чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій та чемпіонату України.
Вадим Крушинський – тренер Марини Бех-Романчук, переможниці етапів «Діамантової ліги», серії World Indoor Tour Gold, переможниці і призерки міжнародних змагань, чемпіонки України зі стрибків у довжину.
Ірина Пустовойт – тренер Юлії Левченко (переможниці і призерки етапів «Діамантової ліги й інших міжнародних змагань просто неба і у приміщенні, співлідерки літнього світового топлиста сезону зі стрибків у висоту) й Ірини Геращенко (призерки чемпіонату України зі стрибків у висоту та міжнародних змагань просто неба й у приміщенні).
Ігор Сташко – тренер рекордсмена України з півмарафону Богдана Івана-Городиського і володарки найвищого досягнення України з півмарафону Євгенії Прокоф’євої.
Тетяна Степанова – тренер Ярослави Магучіх, рекордсменки світу U20 у приміщенні зі стрибків у висоту, переможниці і призерки етапів «Діамантової ліги», переможниці серії World Indoor Tour Gold, лідерки світового топлиста сезону у приміщенні та співлідерки літнього світового топлиста сезону.
Найкраща команда року
Жіноча естафетна команда 4х400 метрів у складі Марії Миколенко, Аліни Логвиненко, Вікторії Ткачук і Анни Рижикової – переможниці чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (3.34,21 хв).
Чоловіча естафетна команда 4х100 метрів у складі Олександра Соколова, Еміля Ібрагімова, Станіслава Коваленка й Олександра Погорілка – срібні медалі чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (39,87 с).
Чоловіча естафетна команда 4х400 метрів у складі Олександра Погорілка, Олега Миронця, Дениса Нечипоренка та Данила Даниленка – бронзові медалі чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (3.08,53 хв).
Жіноча команда у складі Євгенії Прокоф’євої, Софії Яремчук, Ольги Скрипак і Тетяни Вернигор – дев’яте місце на чемпіонаті світу з напівмарафону.
Жіноча естафетна команда U20 4х400 метрів у складі Фаїни Кари, Марії Буряк, Світлани Жульжик і Тетяни Харащук – перемогли на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій U20 (3.43,53 хв).
«Найкраща легкоатлетка у категорії «Мастерс»
Віра Зозуля (45+) – на чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні у категорії «Мастерс» встановила національний рекорд зі спортивної ходьби на 3000 метрів у приміщенні у віковій категорії Ж45+ (16.03,04 хв); перемогла у змаганнях ветеранів на чемпіонаті України зі спортивної ходьби, подолавши 3 км за 17.03 хв.
Тетяна Сорокіна (65+) – на чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні у категорії «Мастерс» встановила національний рекорд у приміщенні з бігу на 800 метрів у віковій категорії 65+ (3.20,84 хв).
Антоніна Ткачук (80+) – на чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні у категорії «Мастерс» встановила національний рекорд у приміщенні з бігу на 400 метрів у віковій категорії 80+ (2.18,69 хв).
«Найкращий легкоатлет у категорії «Мастерс»
Володимир Бохонський (80+) – на чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні у категорії «Мастерс» встановив національні рекорди (80+) у приміщенні з бігу на 800 м (3.42,15 хв) і 1500 м (7.13,34 хв).
Іван Файчак (80+) – на чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні у категорії «Мастерс» встановив національні рекорди (80+) у приміщенні у трьох дисциплінах: 60 м з/б (13,26 с), стрибки у довжину (3,49 м) і висоту (1,10 м).
Олег Федорко (65+) – на чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні у категорії «Мастерс» встановив світовий рекорд зі стрибків у висоту у приміщенні у віковій категорії 65+ (1,73 м).