2.06м! Космічні стрибки Ярослави Магучіх у Банській Бистриці (+відео)

1945
Фото Pavol Uhrin з офіційної сторінки Facebook турніру BBL

На 27-тих за ліком спеціалізованих змаганнях Banskobystricka Latka (срібна серія світового туру в приміщеннях) 19-річна Ярослава Магучіх вдалою першою спробою на 2м06см вписала своє ім’я до трійки найкращих стрибунок у висоту в приміщеннях. При чому дніпрянка двічі за турнір поліпшила рекорд України в приміщенні, піднявши планку спершу на 203, а потім і на 206см.

2м06см – це:

  • Рекорд України в приміщенні (попереднє досягнення Ярослава перевищила одразу на 4 см)
  • Абсолютний особистий рекорд спортсменки (просто неба Ярослава стрибала 2.04м на чемпіонаті світу в Досі)
  • Абсолютний рекорд України. Нагадаємо, що літній національний рекорд належить Інзі Бабаковій, котра 2.05м подолала ще 15 вересня 1995 року на змаганнях у Токіо.
  • Рекорд Європи серед молоді.
  • Найкращий результат показаний будь-коли висотницями, котрі не досягли віку 20 років. (Пояснення: за правилами Світової Атлетики нинішнього року Ярослава вже не підпадає під категорію U20, не зважаючи на те, що 20 років українці виповниться лише у вересні. Тобто 2.06м не можна вважати світовим юніорським рекордом!!!)
  • Найкращий результат сезону в світі.
  • Третій результат за всю історію жіночих стрибків у висоту. Вище Ярослави злітали лише шведка Кайса Берквіст (208см) та німкеня Хайке Хенкель (207см). Висоту ж 206 під дахом свого часу долали болгарка Стефка Костадінова, хорватка Бланка Влашіч та росіянка Анна Чічерова. При чому востаннє на цю висоту жінки забиралися 9 років тому.
  • Рекорд Банськобистрицького турніру. Попереднє досягнення належало Бланці Влашіч та було встановлено 14 лютого 2006 року.

Стрибки срібної призерки чемпіонату світу в Досі цього вечора були неперевершеними. В ході змагань Ярослава зробила одну-єдину помилку на позначці 193см. 196, 199, 201, 203 та 206 Магучіх долала з першої спроби і з величезним запасом. Організатор турніру Алфонс Жук вмовляв українку встановити планку на висоту світового рекорду, але Магучіх разом з тренером вирішила, що насьогодні двох рекордів поспіль було більш, аніж достатньо.

«Перш за все я щиро дякую моїй тренерці Тетяні Степановій. Без неї цей результат сьогодні не був би можливим. Я їхала в Банську Бистрицю, маючи на меті підняти свій особистий на 1 см і подолати 203см. Але взявши цю висоту, я вже думала зупинися, адже це наше з тренеркою правило, та потім вирішили спробувати виконати бодай одну спробу на 206 і це… це було неймовірно! – одразу в залі на Штявнічках поділилася своїми враженнями від виступу Ярослава. –  Поки що навіть не можу повірити, що мені це вдалося. Щастя переповнює! Продовжувати змагання далі, мабуть, було б занадто. Адже попереду в мене ще зимовий чемпіонат України та, вірю, – чемпіонат Європи в приміщенні».   

На другій позиції закінчила виступ у Банській Бистриці киянка Юлія Левченко, котра з першої спроби подолала планку на висоті 196см. Цікаво, що рік тому Магучіх виграла банськобистрицький турнір саме з цим результатом. Щодо Юлії, то після першої невдалої спроби на 199, киянка намагалася нав’язати Ярославі тактичну гру, коли перенесла дві невикористані спроби на 201. Заради справедливості зазначимо, що в першій з них Левченко була досить близькою до того, аби і цієї зими подолати гросмейстерську двометрову позначку. Для Юлії результат 196 см став найкращим нинішнього сезону.

На третьому місці змагання закінчила Карина Демідік. 21-річна білоруска лише 1 сантиметр не дотягла до свого особистого рекорду в приміщеннях, подолавши з першої спроби 193см.