Чемпіонат ABAF у приміщенні: чотири перемоги українців і норматив Олега Миронця

953
Фото зі сторінки Хрестини Ромащук у Facebook

Чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) у приміщенні став для українських атлетів чудовим шансом ще раз перевірити сили перед чемпіонатом Європи в приміщенні, а для декого з них – виконати норматив у Торунь. Тим більше що на міжнародній арені зробити це могло бути легше. Тож до змагань у Стамбулі 20 лютого була прикута неабияка увага легкоатлетичних вболівальників і спеціалістів.

Цим шансом сповна скористався Олег Миронець. 800 метрів він подолав за 1:48.19 хв, при тому що норматив у Торунь-2021 складає 1:49.00 хв. Більше того, цей час дозволив українцеві виграти золоту медаль чемпіонату. Срібного призера, Жана Рудольфа зі Словенії, він випередив на одну десяту секунди.

Яна Гладійчук з другої спроби перелетіла планку на висоті 4.60 метрів, встановила рекорд чемпіонатів і перемогла зі стрибків з жердиною. Марина Килипко друга (4.50 м).

Юна Світлана Жульжик вкотре продемонструвала невипадковість результатів, які вона показувала впродовж усієї зими. В Стамбулі вона подолала 800 метрів за 2:05.84 хв і досить упевнено перемогла. Анастасія Рємєнь – п’ята (2:08.18 хв).

Поза будь-якою конкуренції українки були і з естафетного бігу 4х400 метрів. Команда у складі Аліни Логвиненко, Вікторії Ткачук, Анастасії Бризгіної і Анни Рижикової подолала дистанцію за 3:38.16 хв, більше ніж на три секунди випередивши атлеток з Туреччини, і виграла золоті медалі.

Анна Рижикова продовжує поліпшувати особисті рекорди з бігу на 400 метрів у приміщенні. У боротьбі з румункою Андреа Міклош вона скинула з попереднього досягнення майже дві десятих секунди. І хоч обігнати румунку їй не вдалося (час Міклош – 51.92 с), Рижикова виграла срібло. А її особисте досягнення відтепер дорівнює 52.38 с. Анастасія Бризгіна стала четвертою (53.74 с).

Лише 19 сотих не вистачило для нормативу з бігу на 1500 метрів Орисі Дем’янюк. Поза конкуренцією на цій дистанції була словенка Маруша Мішмаш (4:09.43 хв). Дем’янюк боролася за другу позицію з румунками Клаудією Міхаелою Бобочеа та Марією Клаудією Флореа. Випередити суперниць їй вдалося, але до 4:17.00 не вистачило зовсім трішки – 4:17.19 хв.

Олександр Соколов і Станіслав Коваленко фінішували другим і третім з бігу на 60 метрів. Соколов показав час 6.72 с, а Коваленко поступився йому трьома сотими. Кайхан Озер з Туреччини першим перетнув фінішну лінію (6.69 с).

Владислав Малихін з першої спроби подолав 5,50 м, після чого переніс висоту на 5.60 м. Подолати їх цього разу йому не вдалося, проте і показаного результату вистачило для того, щоб стати другим. Третім змагання завершив Іван Єрьомін (5.40 м).

Анні Плотіциній до золота з бігу на 60 метрів з бар’єрами не вистачило лише однієї сотої секунди. З результатом 8.19 с вона друга. Ганна Чубковцова посіла шосте місце (8.37 с).

На дистанції 1500 метрів серед чоловіків Юрій Кіщенко показав третій час (3:46.97 хв), а Олег Каяфа фінішував слідом (3:47.16 хв).

Бронзу з бігу на 60 метрів з бар’єрами Україні приніс Богдан Чорномаз. Кількома днями раніше на змаганнях пам’яті Миколи Батруха й Бориса Юшка в Києві він виконав норматив на чемпіонат Європи в приміщенні, а в Стамбулі знову максимально наблизився до цього результату. 7.89 с забезпечили йому третє місце. Віктор Солянов посів сьоме місце (7.99 с).

Одна сходинка, або 36 сантиметрів відділили Ігоря Мусієнка від бронзи зі штовхання ядра. З результатом 19,51 м він четвертий. Роман Кокошко – десятий (18.07 м).

Марія Сіней була шостою з потрійного стрибка (13.19 м). Марія Мокрова замкнула вісімку фіналісток з бігу на 60 метрів (7.73 с). Зазначимо, що у забігах Марії вдалося показати кращий час – 7.65 с.